Bezpieczeństwo - pomoc w górach i nad wodą

W Grupie Polsat Plus jesteśmy przekonani, że nowoczesne technologie mogą nie tylko podnosić jakość życia na co dzień, ale – przede wszystkim – ratować ludzkie życie. Powodem do szczególnej dumy jest dla nas ścisła współpraca z organizacjami ratowniczymi działającymi w polskich górach i nad wodą. Od kilkunastu lat sieć Plus wspiera ratowników w ich działaniach, finansuje szkolenia i przekazuje środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla WOPR, MOPR oraz TOPR, GOPR.

Przede wszystkim jednak, dzięki naszej technologii, stworzyliśmy system ratowniczy, który uratował życie i zdrowie wielu ludzi w ostatnich latach.

Dzięki staraniom podjętym wspólnie z ratownikami (WOPR, MOPR, GOPR, TOPR) Plus uruchomił Zintegrowany System Ratownictwa. Dwa numery ratunkowe: 601 100 100 (nad wodą) i 601 100 300 (w górach), które współpracują ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce, działają przez cały rok przez 24h/dobę na terenie całego kraju. System monitoruje najczęściej odwiedzane regiony turystyczne, pilnuje bezpieczeństwa setek tysięcy ludzi i umożliwia sprawną komunikację z ratownikami.

Uzupełnieniem systemu jest darmowa aplikacja Ratunek. Jej kluczową zaletą jest funkcja namierzania lokalizacji, co znacznie skraca czas poszukiwania osoby poszkodowanej (nawet do 20 minut). Aplikacja pozwala na połączenie z najbliższą stacją ratownictwa, a w trakcie rozmowy wysyła SMS do ratownika z pozycją nadawcy.

Aplikacja RATUNEK jest jedyną aplikacją zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez ochotnicze służby ratownicze.

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Polsat Plus za 2021

Raport społeczny online 2020

Ostatnia aktualizacja 24.03.2022