Bezpieczeństwo - nasze DNA

Bezpieczeństwo w górach i nad wodą

W Grupie Polsat Plus jesteśmy przekonani, że nowoczesne technologie mogą nie tylko podnosić jakość życia na co dzień, ale – przede wszystkim – ratować ludzkie życie. Powodem do szczególnej dumy jest dla nas ścisła współpraca z organizacjami ratowniczymi działającymi w polskich górach i nad wodą. Od kilkunastu lat sieć Plus wspiera ratowników w ich działaniach, finansuje szkolenia i przekazuje środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla WOPR, MOPR oraz TOPR, GOPR.

Przede wszystkim jednak, dzięki naszej technologii, stworzyliśmy system ratowniczy, który uratował życie i zdrowie wielu ludzi w ostatnich latach.

Dzięki staraniom podjętym wspólnie z ratownikami (WOPR, MOPR, GOPR, TOPR) Plus uruchomił Zintegrowany System Ratownictwa. Dwa numery ratunkowe: 601 100 100 (nad wodą) i 601 100 300 (w górach), które współpracują ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce, działają przez cały rok przez 24h/dobę na terenie całego kraju. System monitoruje najczęściej odwiedzane regiony turystyczne, pilnuje bezpieczeństwa setek tysięcy ludzi i umożliwia sprawną komunikację z ratownikami.

Uzupełnieniem systemu jest darmowa aplikacja Ratunek. Jej kluczową zaletą jest funkcja namierzania lokalizacji, co znacznie skraca czas poszukiwania osoby poszkodowanej (nawet do 20 minut). Aplikacja pozwala na połączenie z najbliższą stacją ratownictwa, a w trakcie rozmowy wysyła SMS do ratownika z pozycją nadawcy.

Aplikacja RATUNEK jest jedyną aplikacją zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez ochotnicze służby ratownicze.

Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji

Ponadto mamy świadomość, że jednym z naszych kluczowych ryzyk ESG jest kwestia bezpieczeństwa informacji, dlatego poddaliśmy się procesowi certyfikacji ISO w tym zakresie.

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) w zakresie świadczenia, sprzedaży, obsługi i utrzymania usług telekomunikacyjnych i informatycznych dla Klientów B2B, który funkcjonuje w spółkach Polkomtel i Cyfrowy Polsat przeszedł pomyślnie kompleksowy audyt i uzyskał przedłużenie ważności certyfikatu ISO IEC 27001:2017 do września 2024 roku.

Niniejszy certyfikat ISO IEC 27001:2017 potwierdza, że wyżej wymienione spółki z Grupy Polsat Plus stosują najlepsze praktyki, gwarantujące bezpieczeństwo przetwarzania danych, co minimalizuje ryzyka utraty lub ich przejęcia, a także dające możliwość szybkiej identyfikacji ewentualnych błędów.

Instytucją nadzoru przeprowadzającą audyt jest firma DEKRA Certification.

Certyfikat ISO27001 Grupa Polsat Plus (PL)

Certyfikat ISO27001 Cyfrowy Polsat S.A. (PL)

Certyfikat ISO27001 Polkomtel Sp. z o.o. (PL)

Certyfikat ISO27001 Grupa Polsat Plus (ENG)

Certyfikat ISO27001 Cyfrowy Polsat S.A. (ENG)

Certyfikat ISO27001 Polkomtel Sp. z o.o. (ENG)

Certyfikat ISO27001 Grupa Polsat Plus (DE)

Certyfikat ISO27001 Cyfrowy Polsat S.A. (DE)

Certyfikat ISO27001 Polkomtel Sp. z o.o. (DE)

RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU:

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Polsat Plus za 2023

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Polsat Plus za 2022

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Polsat Plus za 2021

Raport społeczny online 2020

Ostatnia aktualizacja 11.04.2024