Status spółki publicznej obliguje Cyfrowy Polsat do spełniania najwyższych standardów w zakresie zarządzania. Dlatego też naszym celem jest kierowanie spółką w sposób przejrzysty, przewidywalny i skoncentrowany na budowaniu wartości. Sprzyja to budowaniu zaufania wśród naszych krajowych i zagranicznych inwestorów, rynków finansowych, naszych klientów i partnerów biznesowych, a także pracowników Grupy.
Walne Zgromadzenie
Posiada kompetencje przewidziane przez Kodeks Spółek Handlowych, m.in. zatwierdza sprawozdanie finansowe, decyduje o podziale zysku lub pokryciu straty, decyduje o udzieleniu absolutorium członkom władz spółki. Zasady funkcjonowania Walnego Zgromadzenia opisane są szczegółowo Statucie oraz Regulaminie WZ.
Rada Nadzorcza
Sprawuje stały nadzór nad działalnością spółki we wszystkich gałęziach przedsiębiorstwa. Do wyłącznych kompetencji Rady Nadzorczej należy powoływanie i ustalanie zasad wynagrodzenia członków Zarządu, wybór biegłego rewidenta i wyrażanie zgody na warunki istotnych transakcji spółki z podmiotami powiązanymi. Zasady jej działania są szczegółowo uregulowane w Statucie spółki oraz Regulaminie RN.
Zarząd
Jako organ wykonawczy Grupy Polsat Plus, Zarząd spółki zobowiązany jest służyć interesom całego przedsiębiorstwa i osiągnięcia trwałego wzrostu wartości firmy. Zarząd działa na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w tym Kodeksu Spółek Handlowych jak również na podstawie postanowień Statutu, Regulaminu Zarządu, oraz innych wewnętrznych przepisów spółki.
Zasady dobrych praktyk
W Polsce zasady ładu korporacyjnego zebrane są w dokumencie „Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW”. Ich celem jest umacnianie transparentności spółek giełdowych, poprawa jakości komunikacji spółek z inwestorami, wzmocnienie ochrony praw akcjonariuszy, także w materiach nieregulowanych przez prawo. Dobre Praktyki dotyczą dziedzin, w których ich stosowanie może wpływać dodatnio na rynkową wycenę przedsiębiorstw, a przez to obniżać koszt pozyskiwania kapitału.