POLSAT bezkonkurencyjny w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia

Data: 
27 gru 2016

„Wielkie Kolędowanie z Polsatem – Warszawa 2016” oraz „Kevin sam w domu” liderami wigilijnej ramówki

Wigilia Bożego Narodzenia zdecydowanie należała do Telewizji POLSAT! Tego dnia stację wybierał średnio niemal co piąty widz. W grupie komercyjnej POLSAT zgromadził udziały w rynku na poziomie 18,4% i zdeklasował konkurencję. Niemal 3 mln widzów zasiadły do wigilijnej kolacji przy emitowanych przez Telewizję POLSAT dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu plejady polskich artystów. „Wielkie Kolędowanie z Polsatem – Warszawa 2016” – koncert z katedry pod wezwaniem świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze zapewnił stacji rekordowe wyniki w trakcie emisji programu i udziały na poziomie 29% wśród wszystkich oglądających oraz 28,4% w grupie komercyjnej. „Kevin sam w domu” to pozycja, bez której połowa dzieci nie wyobraża sobie Gwiazdki. Przygody niesfornego chłopca były najlepiej oglądanym filmem w czasie Świąt Bożego Narodzenia i przyciągnęły w wigilijny wieczór przed telewizory ponad 4,3 mln widzów. W czasie jego emisji POLSAT był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował świetne udziały: niemal 36% w grupie 16-49 i 31% w grupie 4+, zaś wśród dzieci w wieku 4-12 lat aż 45%! W trakcie trzech świątecznych dni stacja zdeklasowała konkurencję i zanotowała średnio 13,8% udziału w grupie komercyjnej i 11,7% w grupie 4+, co oznacza, że widzowie najchętniej spędzali Wigilię oraz Święta Bożego Narodzenia właśnie z Telewizją POLSAT!

fot. Polsat/WBF

Neogotycka katedra pod wezwaniem świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze była miejscem tegorocznego „Wielkiego Kolędowania z Polsatem - Warszawa 2016”, które pokazaliśmy w Wigilię Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy wieczór otworzyła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej SONAR z Nadarzyna. Najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe wykonała plejada wspaniałych artystów: Ewa Farna, Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Natalia Szroeder, Urszula, Margaret, Enej, Piotr Kupicha, Kasia Stankiewicz, Grzegorz Hyży, Joszko Broda, Kasia Kołeczek i Piotr Cyrwus. Artystom towarzyszyła orkiestra Tomka Szymusia oraz zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Wieczór kolęd rozpoczęli wspólnie wszyscy artyści znaną pieśnią „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Chwilę później mogliśmy wsłuchać się w tekst góralskiej pastorałki „Gore Gwiazda”, którą wykonali Ewa Farna i Enej, oraz pięknej choć smutnej kolędy „Mizera cicha”, którą wyśpiewali Ewa Farna i Zbigniew Wodecki. Ten wieczór mógł dostarczyć nam wielu wzruszeń, a to za sprawą innych wspaniałych wykonań i niecodziennych duetów. Takie stworzyły chociażby Natalia Szroeder i Urszula w kolędzie „Gdy śliczna panna”, Krzysztof Krawczyk i Urszula w kołysance „Lulajże Jezuniu”, czy Kasia Stankiewicz i Zbigniew Wodecki w podhalańskiej pieśni „Oj Maluśki”. W „Wielkim Kolędowaniu z Polsatem – Warszawa 2016” mogliśmy posłuchać kolęd zarówno z przełomu XVII i XVIII wieku, kiedy w Polsce  nastąpił ich prawdziwy rozkwit m.in - „W żłobie leży” w wykonaniu Grzegorza Hyżego, „Dzisiaj w Betlejem” i „Wśród nocnej ciszy”, które zaśpiewał Krzysztof Krawczyk, jak najstarszej kolędy, XVI - wiecznego chorału „Anioł pasterzom mówił” w wykonaniu Ewy Farny. Tego szczególnego wieczoru nie zabrakło również tak bliskich nam pastorałek – „Skrzypi wóz” w wykonaniu Eneja, czy „O Józefie”, którą wyśpiewały dzieci Joszko Brody i Piotr Cyrwus. Blisko dwu godzinny koncert z najpiękniejszymi kolędami zakończyli wszyscy artyści wspólnie wykonując, nazywaną często „królową polskich kolęd” pieśń, „Bóg się rodzi”.

„Kevin sam w domu” to znakomita komedia familijna, która stała się wielkim przebojem kinowym i telewizyjnym na całym świecie. Przygody niesfornego chłopca co roku w czasie Świąt Bożego Narodzenia przyciągają przed telewizory miliony fanów. Nic dziwnego, bo uniwersalnej, rodzinnej atmosferze produkcji nie sposób się oprzeć. Ten kultowy już film opowiada historię amerykańskiej rodziny, która zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. Niestety w dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku zamieszania w drodze na lotnisko zapominają o ośmioletnim Kevinie (znakomity Macaulay Culkin). Chłopiec zostaje sam w domu i od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim w czym do tej pory wyręczali go rodzice. Tym bardziej, że na horyzoncie pojawia się dwóch złodziejaszków (Joe Pesci i Daniel Stern), którzy tylko czekają, by okraść dom McAllisterów. Nie wiedzą jeszcze, że wpadli w poważne tarapaty. W filmie występują: Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, Catherine O'Hara, John Heard.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 28.12.2016