Nowy dekoder satelitarny HD 5500s produkcji Cyfrowego Polsatu

Data: 
13 paź 2014

hd_5500s_0.png

Do oferty Cyfrowego Polsatu trafił nowy dekoder do odbioru satelitarnej telewizji cyfrowej w jakości HD – funkcjonalny model HD 5500s, z nowym, szybszym procesorem, intuicyjnym menu, zaawansowanymi funkcjami zapewniającymi energooszczędność i przyciskami dotykowymi. Nowy model powstał w fabryce Cyfrowego Polsatu, która od momentu powstania wyprodukowała już ponad 6 milionów dekoderów. Jeden z ostatnich modeli – HD 6000 – podczas tegorocznych targów SAT Krak został wyróżniony statuetką SAT Kurier Awards 2014 w kategorii „Najlepszy polski produkt tv-sat”.

Sercem HD 5500s jest nowoczesny procesor oparty na systemie operacyjnym Linux, który wraz z pamięcią RAM 2 Gbit DDR3 decyduje o szybkiej i wydajnej pracy urządzenia oraz lepszej jakości obrazu. Dekoder umożliwia odbiór dźwięku najwyższej jakości w technologii Dolby Digital Plus. Posiada nowy, bardzo przyjazny dla użytkowników interfejs, pozwalający na intuicyjne i płynne sterowanie urządzeniem. Po podłączeniu do Internetu urządzenie zapewnia dostęp do największej telewizji internetowej IPLA oraz serwisu HBO GO.

Projektując HD5500s, postawiono na funkcjonalność, ergonomiczne rozwiązania i nowoczesne wzornictwo:

  • mechaniczne przyciski zastąpione zostały dotykowymi, które działają już po delikatnym dotknięciu, co znacząco wpływa na polepszenie komfortu codziennego użytkowania dekodera,
  • na panelu czołowym znajduje się wyświetlacz LED, który pokazuje numer bieżącego kanału, a w trybie „standby” aktualną godzinę,
  • dekoder wyposażony jest w dwa wejścia USB, z czego jedno umieszczono w panelu przednim, dzięki czemu można prosto i wygodnie podłączyć do niego zewnętrzny dysk twardy bez konieczności wysuwania urządzenia,
  • mając na uwadze dbałość o ochronę środowiska, dekoder wyposażono także w tzw. tryb Eco - zaawansowane funkcje zapewniające jego energooszczędność. Urządzenie przejdzie automatycznie do trybu „standby”, jeśli przez 3 lub 6 godzin nie zostanie wciśnięty żaden przycisk na pilocie lub panelu przednim,
  • wraz z HD 5500s klienci otrzymają w zestawie nowy, ulepszony funkcjonalnie pilot.

HD 5500s jest dostępny za 1 zł już od pakietu Familijnego HD z oferty Cyfrowego Polsatu, oferującego 77 różnorodnych kanałów tematycznych dla całej rodziny, w tym 12 HD.

Cyfrowy Polsat jako jedyny operator w Polsce i jeden z niewielu na świecie posiada własną fabrykę dekoderów. W ciągu 7 lat działalności wyprodukowała ona 13 różnych modeli odbiorników w łącznej ilości 6 milionów sztuk. Aktualnie na potrzeby Cyfrowego Polsatu produkuje wyłącznie urządzenia HD, także PVR z twardym dyskiem. Świadczy również usługi na rzecz innych operatorów zainteresowanych nowoczesnymi i funkcjonalnymi urządzeniami w przystępnej cenie.

Podczas tegorocznych targów telewizji cyfrowej SAT Krak 2014 i towarzyszącej im uroczystej gali SAT Kurier Awards 2014 dekoder HD 6000 produkcji Cyfrowego Polsatu otrzymał statuetkę w kategorii „Najlepszy polski produkt tv-sat”. Plebiscyt na najlepsze produkty i usługi na rynku telewizji cyfrowej organizowany jest od kilku lat przez przedstawicieli targów i magazyn SAT Kurier.

Z autorskich dekoderów HD Cyfrowego Polsatu korzysta już 85% abonentów platformy satelitarnej. Łącznie Grupa świadczy 4,3 mln kontraktowych usług płatnej telewizji.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 16.10.2014