Razem w walce z koronawirusem

Data: 
08 maj 2020

Działania i udogodnienia Grupy Polsat w ramach walki z koronawirusem i akcji #zostańwdomu

Grupa Polsat od początku trwania epidemii w naszym kraju podjęła szereg inicjatyw prospołecznych oraz udogodnień dla klientów, aktywnie włączając się w walkę z koronawirusem. Angażuje się w działania na wielu polach – wsparcia służby zdrowia, edukacji, dzieci wykluczonych cyfrowo, seniorów, rozwiązań dla kilku milionów klientów, jak również tysięcy swoich pracowników i ich rodzin.

Zygmunt Solorz i Grupa Polsat przeznaczyli już około 50 milionów złotych na wsparcie społeczeństwa i służby zdrowia podczas walki z pandemią koronawirusa.

Wśród dotychczasowych udogodnień oraz działań charytatywnych, które Grupa Polsat zrealizowała w ramach społecznej akcji #zostańwdomu i walki z epidemią, znalazły się:

 • Zakup przez Grupę Polsat i głównego udziałowca Zygmunta Solorza 200 tysięcy testów na koronawirusa wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną za kwotę ponad 16 milionów złotych oraz przekazanie ich Ministerstwu Zdrowia i Polakom w celu zwiększenia możliwości testowania, identyfikowania i izolacji zakażonych, jako kluczowych elementów do walki z epidemią w Polsce.
 • 20 nowoczesnych respiratorów o wartości niemal 3 mln złotych dla szpitali zakaźnych od Plusa i Fundacji Polsat.
 •  „Reklama na Ratunek - Razem w walce z koronawirusem" Telewizji Polsat i Biura Reklamy Polsat Media – specjalny blok reklamowy wyemitowany w Polsacie w czwartek, 2 kwietnia o godzinie 18:45 obejrzało ponad 7 milionów widzów. W ten sposób zebrano kwotę ponad 3 milionów złotych. 2 480 000 złotych pochodziło od reklamodawców, pozostałe ponad pół miliona złotych dołożyła Telewizja Polsat. Środki w całości zostały przekazane za pośrednictwem Fundacji Polsat najbardziej potrzebującym szpitalom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią.
 • Przeznaczenie przez Fundację Polsat 2 milionów złotych z środków własnych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia. W złożonych zamówieniach znalazły się między innymi kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 oraz rękawiczki ochronne.
 • Przekazanie przez sieć Plus i Cyfrowy Polsat wraz z Fundacją Polsat 2200 tabletów z dostępem do Internetu dla najbardziej potrzebujących dzieci w domach dziecka, rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w celu zapewnienia im wsparcia w zdalnej edukacji. Ze względu na brak odpowiedniego sprzętu oraz problemy z dostępem do Internetu, wielu uczniów nie może realizować programu zdalnego nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W tej trudnej dla nich sytuacji, chcąc wyrównać szanse zdobywania wiedzy, sieć Plus, Cyfrowy Polsat oraz Fundacja POLSAT postanowiły wesprzeć ponad 400 placówek z 16 województw, które ze względu na liczebność dzieci objętych opieką, najbardziej odczuwają problemy wynikające z konieczności prowadzenia zajęć na odległość.
 • Koncert dla Śląska, przygotowany i wyemitowany przez Telewizję Polsat. Oglądając można było wesprzeć tworzenie Śląskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Szpitalu w Ochojcu.
 • Pomagajmy sobie nawzajemnowa kampania prospołeczna zachęcająca do pomocy seniorom. Jej celem jest zwrócenie uwagi na osoby starsze, których życie w czasie trwającej epidemii jest wyjątkowo trudne, skomplikowane i pełne przeszkód. Każdy może pomóc i wesprzeć seniorów, tym bardziej że wygląda na to, że epidemia zostanie z nami na dłużej. Kampanię będą promowały dwa spoty telewizyjne. Pomocna dłoń – główny przekaz kampanii, nie tylko zwiększa bezpieczeństwo osób starszych, ale buduje także solidarność i poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka, szczególnie ważne w obliczu zagrożenia, jakie niesie za sobą światowa epidemia.
 • Przekazanie przez Plus 188 starterów z bezpłatnymi rozmowami, SMS-ami i internetem dla podopiecznych Fundacji Polki Mogą Wszystko – wspólna akcja OPPO, Plusa, Fundacji Polsat i redakcji technologicznej Wirtualnej Polski. Startery wraz z przekazanymi przez OPPO urządzeniami mobilnymi trafiły do podopiecznych 24 świetlic środowiskowych, które są obecnie zamknięte. Dzięki darowiźnie wychowawcy będą mogli utrzymać kontakt z dziećmi i ich rodzicami – pomogą odrobić lekcje, przygotują zabawy i zajęcia oraz zapewnią psychiczne wsparcie.
 • #okonamalucha” – sieć Plus przekazała karty SIM z internetem do Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej. Z powodu epidemii rodzice nie mogą przebywać w szpitalu ze swoimi nowonarodzonymi dziećmi. Dlatego w ramach projektu „Oko na malucha” na oddziale zainstalowano kamerki, a dzięki połączeniu internetowemu za ich pośrednictwem rodzice mogą oglądać swoje pociechy i chociaż w taki sposób „być” z maluchami.
 • Plus wsparty przez ZTE Poland przekazał 10 tys. sztuk maseczek dla szpitali: Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Szpital Uniwersytecki w Bydgoszczy, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Poznaniu, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wojskowy Instytut Medyczny.
 • Przekazywanie wszystkich bieżących informacji związanych z pandemią koronawirusa w serwisie Polsatnews.pl i w aplikacji mobilnej Polsat News, w zwiększonej liczbie wydań „Wydarzeń” emitowanych na antenie Polsatu i Polsatu News oraz w specjalnym, interaktywnym programie „Wszystko o koronawirusie”, w którym eksperci z zakresu medycyny, prawa i psychologii odpowiadają na pytania widzów Polsat News. „Wszystko o koronawirusie” oglądać można od 20:30 w Polsat News i na stronie polsatnews.pl a także w serwisach Facebook i YouTube. Widzowie mogą zadawać pytania ekspertom telefonicznie pod numerem 723 620 784, za pośrednictwem mediów społecznościowych i wysyłając pytania na adres covid19@polsat.com.pl.
 • Darmowy transfer danych w aplikacji Polsat News dla klientów Plusa - by być na bieżąco z najnowszymi informacjami z Polski i ze świata. Stały dostęp do sprawdzonych informacji jest w obecnych czasach jedną z najważniejszych kwestii. Sieć Plus, aby umożliwić milionom swoich klientów możliwość bycia stale i na bieżąco ze wszystkim co dzieje się w Polsce i zagranicą, podjęła decyzję o darmowym transferze danych podczas korzystania z aplikacji Polsat News. Z darmowego transferu mogą korzystać także klienci Plusha.
 • Wsparcie duchowe w postaci transmisji niedzielnych Mszy świętychze Świątyni Opatrzności Bożej na kanałach Polsat News i Polsat Rodzina oraz w Internecie w serwisie IPLA. Transmisje dostępne są na żywo i bezpłatnie w każdą niedzielę:
  • godz. 9.00 - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej, dostępna na kanale Polsat News oraz w IPLI.
  • godz. 10.30 – Msza święta dla dzieci, dostępna na kanale Polsat Rodzina oraz w IPLI.
 • Codzienne treningi z trenerem personalnym na antenie Polsat News oraz codzienna dodatkowa dawka rozrywki z gwiazdami Telewizji Polsatza pośrednictwem transmisji na żywo w social mediach – Facebook i Instagram.
  • Codziennie po godz. 11.30 trener personalny Piotr Galus zachęca do aktywności fizycznej oraz prezentuje zestawy ćwiczeń, które każdy bez problemu może wykonać w domu.
 • Transmisje na żywo prowadzą m.in. aktorzy z seriali: „Przyjaciółki”, „Zawsze warto”, „Gliniarze” oraz „W rytmie serca”, Rafał Rutkowski wraz ze swoimi gośćmi, Ewa Wachowicz, Lenka i Janek Kliment, Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor oraz Piotr Gąsowski.      #wszystkobędziedobrze -live chaty na kanałach społecznościowych Telewizji Polsat – Instagramie i Facebooku – podczas których od poniedziałku do piątku o godz.18:00 odbywają się rozmowy z gośćmi: aktorami, wokalistami, dziennikarzami, artystami o ich życiu codziennym w dobie koronawirusa oraz o ich pasjach, podróżach, gotowaniu, telewizji, muzyce, aktorstwie. Codziennie inne tematy i codziennie inny prowadzący: Paulina Sykut-Jeżyna (poniedziałek), Karolina Gilon (wtorek), Krzysztof Ibisz (środa), Damian Kordas (czwartek) oraz Milena Suszyńska (piątek). W trakcie live chatów możliwa jest interakcja z fanami i zadawanie pytań do artystów.
 • Wsparcie pracowników Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu w postaci wpłacania darowizn na rzecz utworzonej przez 4 Smaki Restaurants&Catering akcji „Poczuj smak pomocy” - z uzbieranych datków przekazywane są darmowe posiłki dla lekarzy i personelu medycznego z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Do 20 kwietnia na konto akcji wpłynęło 15 172 zł oraz przekazanych zostało 1520 obiadów dla medyków. Postępy można śledzić fanpage’u 4 Smaki Catering.
 • Przekazanie przez Grupę Polsat ponad 3000 żonkili do Fundacji Wolne Miejsce na rzecz akcji „Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych”. W tym roku świąteczne śniadania dostarczone zostały pod drzwi seniorów, samotnych i objętych kwarantanną w dwóch miastach – Warszawie i Łodzi. Żonkile kojarzą się ze słońcem i nadzieją, poprawiają nastrój i wyzwalają pozytywne uczucia. Chcąc wprowadzić odrobinę słonecznej atmosfery w domach osób zmagających się z samotnością w tym wyjątkowo trudnym czasie Grupa Polsat przekazała ponad 3000 sadzonek. Aż 2325 sztuk trafiło do mieszkańców Warszawy, a 725 – do Łodzi. Do każdej przesyłki dołączone były świąteczne życzenia.
 • #CzytamyDlaDzieci – przez miesiąc, codziennie o godzinie 20:00 na oficjalnym profilu Fundacji Polsat na Instagramie znani i lubiani przez najmłodszych i ich rodziców czytali swoje ulubione bajki. Wśród wyjątkowych artystów znaleźli się m.in. Maciej Orłoś, Ewa Wachowicz, Barbara Kurdej-Szatan, Stefano Terazzino, Robert Motyka z kabaretu „Paranienormalni” czy Natalia Nykiel.
 • Wsparciedla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie.
 • Filmowa oferta największego serwisu rozrywki internetowej IPLAmocne tytuły, które w ostatnim czasie miały swoje kinowe premiery.
 • „SMS na ratunek” – dedykowany spot Fundacji Polsat i Telewizji Polsat, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej dla służby zdrowia.
 • #JesteśmyDlaDzieci - program pod patronatem Fundacji Polsat, w którym poruszane są ważne tematy związane z zagrożeniami i konsekwencjami, jakie koronawirus może przynieść dzieciom i ich rodzicom.
 • Darmowy pakiet 10 GB dla wszystkich klientów Plusa i Plusha oraz nowy pakiet 20 GB za 10 zł.
 • Darmowy pakiet 10 GB dla klientów Cyfrowego Polsatu korzystających z wybranych taryf internetowych oraz nowy dodatkowy pakiet 20 GB za 10 zł.
 • Dodatkowe 33 kanały w ramach „otwartego okna” dla abonentów telewizji satelitarnej i kablowej w technologii IPTV Cyfrowego Polsatu.
 • 25 dodatkowych kanałów dla wszystkich w sieci Plus w bezpłatnym pakiecie IPLA PLUS, łącznie 30 kanałów.
 • Internet stacjonarny od sieci Plus w technologiach HFC, ETTH, PON przyspieszony do maksymalnych prędkości, nawet do 1 Gb/s, bez dodatkowych opłat.
 • TIDAL bez limitu danych dla klientów sieci Plus, a dla nowych użytkowników serwisu muzycznego bezpłatny 90-dniowy dostęp do TIDAL.
 • Duże dodatkowe pakiety internetowe oraz więcej GB jako bonus za doładowanie konta w ofertach „na kartę” w sieci Plus.
 • Abonenci Plusa, bez naliczania opłat za transmisję danych, mogą korzystać ze stron internetowych sektora publicznego z ważnymi informacjami i zaleceniami, m.in. Komendy Głównej Policji (www.policja.gov.pl), Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA (www.pis.mswia.gov.pl) czy Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej – ePUAP (www.epuap.gov.pl). Wykaz stron, z których korzystanie nie zmniejsza klientowi pakietu danych znajduje się tutaj.
Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 12.11.2020