Polsat Sport absolutnym liderem wśród wszystkich stacji sportowych w pierwszym półroczu 2015

Data: 
01 lip 2015

Kanały sportowe Polsatu osiągnęły najsilniejszą pozycję w historii na rynku polskich kanałów sportowych.

Polsat Sport był najchętniej oglądaną stacją sportową w pierwszej połowie 2015 roku! Stacja zanotowała w tym czasie 0,6% udziałów w rynku w grupie wszystkich badanych oraz 0,5% w grupie komercyjnej, zdecydowanie wygrywając w obu grupach audytoryjnych ze wszystkimi kanałami sportowymi, w tym z Eurosportem (0,3% SHR A16-49 i 0,51% w A4+). Polsat Sport od kilku lat jest najlepszą stacją sportową i liderem rankingu w grupie komercyjnej od 2007 roku.
Czerwiec był rekordowym miesiącem dla Polsatu Sport News. Stacja uzyskała 1,1% udziałów w rynku wśród wszystkich oglądających oraz niemal 1% w grupie komercyjnej.  

Kanały sportowe Polsatu, od lat wyróżniają się wysokim profesjonalizmem komentatorów, ekspertów i różnorodnością prezentowanych dyscyplin. Wśród najchętniej oglądanych konkurencji sportowych znalazły się: ceniona wśród widzów siatkówka i jej komentatorzy m.in. Wojciech Drzyzga, Tomasz Swędrowski czy Jerzy Mielewski, opatrzona doskonałym komentarzem, m.in.: Mateusza Borka, Bożydara Iwanowa i Romana Kołtonia  piłka nożna, a także transmisje z 1. Igrzysk Europejskich Baku 2015. To m.in. dzięki transmisjom IE Baku 2015, do których wyłączne prawa do emisji miały kanały sportowe Polsatu, zawdzięczają one tak mocną zanotowaną w czerwcu pozycję.

Szczególną popularnością cieszyły się również mecze reprezentacji Polski w ramach Eliminacji do ME w piłce nożnej oraz finał Pucharu Polski Lech Poznań – Legia Warszawa. Przed nami jeszcze cztery z niecierpliwością oczekiwane przez kibiców mecze eliminacyjne Polaków do Euro 2016, m.in: Niemcy - Polska i Szkocja - Polska.

Natomiast, wielbicieli siatkówki czekają kolejne mecze Polaków – w emitowanych od maja w kanałach sportowych Polsatu rozgrywkach Ligi Światowej z pewnością nie zabraknie emocji. 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 01.07.2015