Polsat Doku startuje już 10 lutego

Data: 
10 lut 2017

nowy_obraz_11_1.pngNowy kanał telewizyjny dla miłośników pasjonujących dokumentów. W ofercie ponad 700 godzin najnowszych produkcji z całego świata w jakości HD.

Polsat Doku to telewizja dla ludzi ciekawych  świata - jego piękna, sekretów, problemów i tajemnic. Dla widzów zainteresowanych aktualnymi wydarzeniami oraz dla fanów historii. Miłośników zwierząt, podróży, technologii oraz wszystkiego, co niezwykłe, intrygujące, warte poznania, doświadczenia i odkrycia.

- Przygotowaliśmy wybór najlepszych, premierowych dokumentów z najodleglejszych zakątków globu. W Polsat Doku każdy znajdzie coś dla siebie. Coś co poszerzy horyzonty, pogłębi wiedzę o świecie, zachwyci lub zaszokuje. Pokażemy nagradzane na festiwalach, ambitne dokumenty oraz fascynujące, wysokobudżetowe produkcje adresowane do szerokiej publiczności – powiedział Radosław Sławiński, szef Polsat Doku.

W Polsat Doku zobaczymy kontrowersyjne filmy poruszające niewygodne i odważne tematy jak np. wyprodukowany przez Georga Clooneya i Stevena Soderbergha, wstrząsający dokument Plac zabaw o pedofilskiej szajce handlarzy dziećmi. Oglądając Rozszyfrować ISIS dowiemy się, że ponad stu profesjonalistów z branży telewizyjnej z Europy na zlecenie Państwa Islamskiego przygotowuje propagandowe nagrania, których celem jest rekrutacja do ISIS. Szokująca seria Przemytnicy odkryje tajemnice międzynarodowego czarnego rynku handlu dziećmi, organami, narkotykami, zwierzętami, bronią.

Najbardziej gorące, aktualne problemy i konflikty współczesnego świata zobaczymy z najbliższej perspektywy. Dokument Żołnierze Allaha to efekt pracy dziennikarza, który z ukrytą kamerą przeniknął do francuskiej komórki ISIS przygotowującej atak terrorystyczny. W reportażu śledczym Rosyjscy neo-naziści dowiemy się jak działa jedna z najbardziej brutalnych, prawicowych grup ekstremistycznych świata.

Polsat Doku przedstawi nowe spojrzenie na historię w świetle najnowszej technologii badań i odkryć. Doskonała seria Święta wojna opowiadająca historię kilkusetletniego konfliktu islamu z chrześcijaństwem pokaże z szerszej perspektywy współczesny problem terroryzmu. Zbrodnie wojenne aliantów odkryją ciemną stronę wojsk amerykańskich, walczących o wolność okupowanych narodów. Natomiast w szokującym dokumencie Doktorzy śmierci - Mengele i inni poznamy przerażającą prawdę o niemieckich, japońskich oraz amerykańskich lekarzach przeprowadzających eksperymenty na ludziach.

Pasjonaci  zachwycających miejsc, zjawisk i wspaniałych zwierząt zobaczą serię Miasto niedźwiedzi polarnych opowiadającą o kanadyjskim miasteczku Churchill, które każdej jesieni odwiedza ponad 1000 głodnych niedźwiedzi wędrujących do terenów łowieckich nad Zatoką Hudsona. Mikropotwory to program, w którym David Attenborough przy wykorzystaniu najnowocześniejszych kamer pokaże fascynujący świat owadów, skorpionów, pajęczaków. Znakomity cykl Katastrofy, które wstrząsnęły światem opowiada o największych trzęsieniach ziemi, tsunami, wybuchach wulkanów ostatniego stulecia.

W Polsat Doku poznamy fascynujące badania, technologie i eksperymenty naukowe. Japońska seria Rok 2045. Jaki będzie świat? to rewelacyjna produkcja ukazująca naukową wizję bliskiej przyszłości, z której dowiemy się jak sztuczna inteligencja zmieni świat oraz czy człowiek pokona barierę dźwięku. W dokumencie Katastrofy na morzu: dlaczego statki toną? zobaczymy nagrania z tonących statków, które pomogą ekspertom w odpowiedzi na pytanie dlaczego statki toną pomimo postępu technicznego.

To tylko przedsmak bogatej oferty kanału dla wszystkich pasjonatów świata. W Polsat Doku każdego miesiąca czekają na widzów premiery najlepszych światowych produkcji dokumentalnych dla całej rodziny.

Polsat Doku będzie dostępny na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 13.02.2017