Polsat 1 - start kanału adresowanego do Polaków mieszkających za granicą

Data: 
17 gru 2015

nowy_obraz_19.png18 grudnia wystartuje nowy kanał satelitarny Grupy Polsat – Polsat 1,  adresowany do Polaków mieszkających za granicą. W Polsat 1 widzowie zobaczą atrakcyjne audycje wyselekcjonowane z bogatej biblioteki programowej Polsatu, TV4, Polsat Cafe oraz Polsat Play.

Oferta kanału została zaplanowana tak, aby widzowie mieszkający poza granicami Polski mogli obejrzeć najnowsze pozycje programowe tuż po premierze na antenie głównej Polsatu. Celem kanału jest dotarcie do jak najszerzej grupy Polaków w innych krajach, stąd jego uniwersalny charakter i audycje przeznaczone dla szerokiego grona widzów.

W ofercie znajdą się najnowsze polskie seriale Polsatu m.in. „Przyjaciółki”, „Na krawędzi”, „To nie koniec świata” oraz hitowe produkcje, które od lat przyciągają przed telewizory miliony widzów i na których wychowały się już całe pokolenia: „Świat według Kiepskich” czy „Pierwsza miłość”. Widzowie zagranicą będą mogli śledzić losy bohaterów historii, które zdarzają się zwykłym ludziom w „Trudnych sprawach”, „Dlaczego ja”, „Pielęgniarkach” czy „Słoikach”. Pokażemy też „Nasz nowy dom”, który tylko w ostatnim sezonie oglądało w Polsce średnio ponad 2,7 mln widzów. Dla mężczyzn Polsat 1 przygotował m.in: „Malanowski i partnerzy”, „Policjantki i policjanci”, „Stołeczną drogówkę”, a kobiety zaprosi na lifestylową: „Aleję Sław”, „Granice kariery”, „Z Tyłu sceny” czy „Zawód Gwiazda”.  W Polsat 1 znajdą się także programy hobbystyczne: podróżniczo-wędkarski „Taaaka ryba”, „Zjedz Alaskę”, historyczne „Skarby Trzeciej Rzeszy” i „Tajemnice XX wieku”, kulinarne „Ewa gotuje” i „Zdrowie na widelcu”. W ofercie kanału nie mogło zabraknąć propozycji muzycznych i tak w Wigilię zaprosimy widzów na dwa koncerty kolęd: „Jasnogórskie kolędowanie” oraz „ Wielkie kolędowanie z Polsatem”, a w Sylwestra – „Sylwestrową Moc Przebojów”. Ważnym elementem w ramówce kanału będą „Oblicza Ameryki” – poruszające problemy rodaków mieszkających za oceanem. Na antenie Polsat 1 planujemy też nowość: „Ameryka marzeń” – serial paradokumentalny przedstawiający życie Polaków w Ameryce. Obok rozrywki, oferta programowa nowego kanału obejmie także serwisy informacyjne oraz Wydarzenia i Interwencję.

Szefem kanału jest Agnieszka Sarnecka-Piekarska. Polsat 1 będzie dostępny w USA (Dish Network) i Wielkiej Brytanii (PolskaPlus). W niedalekiej przyszłości także w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji,  Australii i Nowej Zelandii.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 17.12.2015