Mistrzostwa Europy w siatkówce 2015 i 2017 roku w Telewizji Polsat. Kolejne wielkie święto siatkówki w Polsacie

Data: 
16 lut 2015

Telewizja Polsat pokaże Mistrzostwa Europy w 2015 i w 2017 roku w siatkówce mężczyzn i kobiet. Telewizja Polsat nabył prawa do pokazywania mistrzowskich turniejów na wyłączność i na wszystkie pola eksploatacji – telewizja, Internet i sieci mobilne. Siatkarskie Mistrzostwa Europy mężczyzn w 2017 roku odbędą się w Polsce!

Telewizja Polsat od 15 lat konsekwentnie wspiera polski sport, w tym siatkówkę. Jak dotąd, jako jedyna stacja telewizyjna pokazała aż 6 siatkarskich medali polskich drużyn w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata: złoty i brązowy siatkarek w 2003 i 2009 roku, a także 4 medale mężczyzn. Złoty z ME 2009 roku, brąz wywalczony na ME w 2011 roku, srebrny medal MŚ z 2006 i ten ostatni najcenniejszy, bo złoty, zdobyty na MŚ w ubiegłym roku z Polsce. Zakup MŚ 2014 i sprowadzenie do Polski imprezy najwyższej rangi było konsekwentnym działaniem w budowaniu pozycji siatkówki jako dumy narodowej. Dzięki Telewizji Polsat miliony widzów zarówno w 6 największych halach sportowych w Polsce, jak i przed telewizorami mogło śledzić zmagania 24 drużyn. 

Nabycie praw do siatkarskich Mistrzostw Europy 2017 roku jest konsekwentnym działaniem wynikającym z obranej przez nas strategii. Nie możemy zawieźć kibiców siatkówki, którzy wiedzą, że od lat konsekwentnie stawiamy na tę dyscyplinę. Przypominam, iż walkę Polaków o złoto obejrzało średnio niemal 10 mln widzów a Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 były największym sportowym wydarzeniem o randze światowej w Polsce. Cieszę się, że będziemy transmitować dwie kolejne edycje siatkarskich ME, z nadzieją, że nasze reprezentacje powiększą swój medalowy dorobek. W 2017 roku znów będziemy mieli zaszczyt gościć najlepsze drużyny starego kontynentu” – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Najbliższe Mistrzostwa Europy kobiet odbędą się jesienią 2015 roku w Holandii i Belgii, a mężczyzn we Włoszech i Bułgarii. W 2017 roku, Polska będzie gospodarzem turnieju mężczyzn, a panie zagrają o mistrzowski tytuł w Azerbejdżanie.

W Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News, można oglądać mecze obu naszych reprezentacji w Mistrzostwach Europy i świata, Ligę Światową i World Grand Prix, ligowe rozgrywki Plus Ligi i OrlenLigi jak i Ligę Mistrzów i Ligę Mistrzyń, Puchar CEV a także Klubowe Mistrzostwa Świata.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 18.08.2015