Kanały Telewizji Polsat na MUX8 planowane jako w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnością wzroku i osób z niepełnosprawnością słuchu

Data: 
19 paź 2015

Telewizja Polsat jako pierwszy i jedyny nadawca w Polsce zapewni, że wszystkie audycje w kanałach nadawanych na MUX8, będą w całości nadawane z udogodnieniami dla osób z dysfunkcją wzroku i osób z dysfunkcją słuchu. Telewizja Polsat zadeklarowała również bardzo wysoki udział produkcji polskich i europejskich znacznie powyżej ustawowego progu – „Widzowie najchętniej oglądają nasze polskie produkcje” – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat w złożonych w KRRiT wnioskach koncesyjnych na kanały Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo na MUX 8 zobowiązała się do przygotowywania wszystkich nadawanych audycji w sposób umożliwiający ich odbiór przez osoby z dysfunkcją wzroku i osób z dysfunkcją słuchu. Oznacza to, że jako pierwszy i jedyny nadawca w Polsce podejmuje zobowiązanie o wiele wykraczające poza wymagania prawne Unii Europejskiej i Polski.

Telewizja Polsat zadeklarowała również w swoich wnioskach bardzo wysoki udział audycji polskich i europejskich oraz pełną różnorodność programową (kilkanaście kategorii programowych) w konkursie na MUX8.

„Widzowie najchętniej oglądają nasze polskie produkcje” – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat jest gotowa przygotować atrakcyjną ofertę programową, na którą będą składały się zarówno seriale, filmy dokumentalne, reportaże, audycje publicystyczne, programy przyrodnicze, popularno-naukowe, edukacyjne czy rozrywkowe. Wszystkie na najwyższym poziomie programowym i zrealizowane przy użyciu najlepszych technologii telewizyjnych.

„Posiadane przez nas kompetencje - wiedza o rynku i preferencjach widzów oraz zasoby - w tym finansowe, pozwolą nam przygotować bardzo atrakcyjną propozycję programową nowych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej zorientowaną na produkcję polską” – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat planuje rozwijać produkcję własną oraz współpracę z innymi producentami telewizyjnymi. Do swoich programów Telewizja Polsat będzie chciała zaprosić – w zależności od tematyki – ekspertów i pasjonatów w danych dziedzinach, w tym. np. reprezentantów nauki, sportu, techniki, medycyny, znawców zdrowia i zdrowego żywienia, czy nowoczesnych technologii.

Oferta Telewizji Polsat będzie uniwersalna, ale jednocześnie przygotowana i przekazana widzom w sposób dla nich atrakcyjny i interesujący, uwzględniający wyzwania telewizji XXI wieku. Telewizja Polsat planuje więc postawić również na interaktywność programów, tak aby połączyć walory nowoczesnej telewizji i internetu. Dzięki temu oferta będzie miała szansę przyciągnąć również młodszą widownię.

Na decyzję Telewizji Polsat o wystartowaniu w konkursie na MUX8 wpłynęły również wyniki badania preferencji widowni dotyczące zapotrzebowania publiczności na ofertę poszczególnych nadawców. Niemal 60% badanych Polaków uznało(1) , że w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej preferuje kolejny program Telewizji Polsat, co jest potwierdzeniem właściwego odczytywania przez nadawcę potrzeb widowni, odpowiedniego planowania i konstruowania programowego, łączącego się z wysoką jakością technologiczną, realizacyjną i finansową podejmowanych przedsięwzięć.

(1) Badania rynkowe MEC Analitycs & Insight z grudnia 2014

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 19.10.2015