Euro 2008 w pubie i w plenerze z Cyfrowym Polsatem

Data: 
14 maj 2008

Telewizja POLSAT udziela praw do publicznego odtwarzania Mistrzostw Europy.  

Cyfrowy Polsat i Telewizja POLSAT uruchomiły specjalną ofertę skierowaną do podmiotów gospodarczych, umożliwiającą publiczne odtwarzanie meczów Mistrzostw Europy EURO 2008. W jej ramach będzie można pokazywać transmisje meczów w pubach czy plenerze. Koszty organizacji publicznych pokazów rozpoczynają się już od 1348 zł. 

Specjalnie z myślą o polskich kibicach, którzy już od kilku lat coraz chętniej i coraz częściej decydują się na oglądanie dużych wydarzeń sportowych w miejscach publicznych i wspólne przeżywanie sportowych emocji, Telewizja POLSAT zdecydowała się udostępnić prawa do odtwarzania EURO 2008 w pubach i w plenerze. Jest to pierwsza taka akcja na wielką skalę w Polsce.

Polsat Sport Extra, młodszy brat najlepszego w Polsce kanału sportowego Polsatu Sport, jest jedynym kanałem, który pokaże wszystkie mecze EURO 2008 na żywo. Polsat Sport Extra przygotował także dla widzów największą w Europie dawkę relacji z EURO 2008: codziennie program od 7.00 do 24.00, z czego od godz. 16.00 na żywo. Dziennikarza Polsatu Sport będą wszędzie, gdzie chcieliby być kibice, przede wszystkim będą niemal bez przerwy towarzyszyć polskiej reprezentacji w Bad Waltersdorf. Polsat Sport HD pokaże wszystkie mecze na żywo w technologii HD. Telewizja POLSAT i kanał Polsat Sport zostały już docenione za profesjonalne relacjonowanie piłki nożnej - za sposób pokazania mistrzostw świata w 2006 roku otrzymały prestiżową Nagrodę Biznesu Sportowego DEMES 2006.

Aby legalnie odtwarzać EURO 2008 w miejscu publicznym, należy nabyć prawa do publicznego odtwarzania kanałów Polsat Sport Extra lub Polsat Sport HD oraz kupić dekoder Cyfrowego Polsatu. Zamówienia można składać na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu. Tam zostały też opublikowane szczegółowe warunki ofert wraz z zasadami zawierania porozumień.
 
Koszty organizacji publicznych pokazów rozpoczynają się już od 1348 zł. Na tę kwotę składają się koszty związane z pozyskaniem praw do publicznego odtwarzania kanałów sportowych Telewizji POLSAT, które rozpoczynają się od 835 zł i są zróżnicowane w zależności od rodzaju organizowanego pokazu, koszt zakupu dekodera i koszt obsługi technicznej. Standardowy dekoder Cyfrowego Polsatu kosztuje 305 zł, a do odtwarzania telewizji wysokiej rozdzielczości - 610 zł. Nabywca musi także ponieść koszt techniczny w wysokości 208 zł.

Dekoder daje dostęp do kanałów Polsat Sport Extra lub Polsat Sport HD w okresie od 7 do 29 czerwca 2008 r. Po 29 czerwca br. dekoder nie będzie umożliwiał odbioru żadnych programów, w tym ogólnodostępnych. Możliwość skorzystania z oferty programowej Cyfrowego Polsatu zostanie udostępniona pod warunkiem przeniesienia dekodera na osobę fizyczną z przeznaczeniem do użytku osobistego.
 
Na potrzeby obsługi projektu został uruchomiony specjalny numer infolinii (022) 244 46 78. Infolinia techniczna jest dostępna przez całą dobę do 30 czerwca br. i udziela informacji w zakresie montażu, instalacji satelitarnych oraz obsługi dekodera. Z infolinii doradczej można natomiast skorzystać w godzinach od 8.00 do 22.00 i dowiedzieć się więcej o zasadach udzielania praw do publicznego odtwarzania oraz sprzedaży odbiorników.

Cyfrowy Polsat przygotował także propozycję dla kibiców, którzy mistrzostwa chcą obejrzeć w domu. Klienci indywidualni mogą skorzystać z oferty typu pre-paid i już za 199 zł kupić dekoder wraz z ofertą programową.

prstats.po?p=220424

Ostatnia aktualizacja 26.09.2014