ELEVEN SPORTS z prawami do Bundesligi do końca sezonu 2028/29

Data: 
05 lip 2024

Bundesliga wraca do ELEVEN SPORTS w styczniu 2025

Telewizja ELEVEN SPORTS pozyskała wyłączne prawa do transmitowania w Polsce piłkarskich rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 i niewyłączną licencję na rundę wiosenną 2024/25.  

Porozumienie zawarte z Bundesliga International przewiduje, że w rundzie wiosennej sezonu 2024/25, która wystartuje w styczniu 2025 roku, ELEVEN SPORTS będzie mógł transmitować w każdej kolejce pięć najważniejszych meczów Bundesligi i wybrane starcia 2. Bundesligi. Ponadto umowa gwarantuje stacji wyłączne prawa do pokazywania spotkań obu lig od początku rozgrywek 2025/26 do sezonu 2028/29 włącznie.

„Liga niemiecka jest bez wątpienia jedną z najsilniejszych na świecie, co pokazała obecna edycja europejskich pucharów – Borussia Dortmund dotarła do finału Ligi Mistrzów UEFA, a Bayer 04 Leverkusen zagrał w finale Ligi Europy UEFA. Cieszymy się, że po kilkuletniej przerwie te atrakcyjne rozgrywki wracają na anteny ELEVEN SPORTS i gwarantujemy, że nasi widzowie jak zawsze dostaną świetnie opakowany produkt. Bundesliga wraca do domu”, powiedział Patryk Mirosławski, COO ELEVEN SPORTS.

„Wznawiając wcześniejszą współpracę z ELEVEN SPORTS, chcemy podkreślić nasze zaangażowanie w budowanie udanego partnerstwa; także z naszymi fanami poza granicami Niemiec. Polska zajmuje szczególne miejsce w sercu Bundesligi, konsekwentnie wzbogacając nasze rozgrywki o najwyższej klasy talenty piłkarskie, które mają swój udział w budowaniu dziedzictwa naszej ligi. Do tej pory z klubami Bundesligi kontrakty podpisało 117 polskich zawodników, czyli więcej niż we wszystkich innych czołowych ligach europejskich razem wziętych. Zainteresowanie Bundesligą wzrosło również w 2023 roku, a liczba jej fanów w Polsce zwiększyła się o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jesteśmy podekscytowani ciągłym rozwojem i sukcesami Bundesligi na tym kluczowym rynku.”, powiedział Peer Naubert, International Chief Marketing Officer Bundesligi.

Dzięki pozyskaniu praw do Bundesligi i 2. Bundesligi ELEVEN SPORTS zaoferuje swoim widzom dużą dawkę najlepszego niemieckiego futbolu. Do końca sezonu 2025/26 stacja posiada wyłączne prawa do transmitowania w naszym kraju także rozgrywek o DFB-Pokal (Puchar Niemiec). W zmaganiach za naszą zachodnią granicą biorą udział takie gwiazdy piłki nożnej jak Harry Kane, Florian Wirtz, Serhou Guirassy, Jamal Musiala, Leroy Sané, Loïs Openda, Niclas Füllkrug czy Dani Olmo. W drużynach Bundesligi i 2. Bundesligi występują także polscy zawodnicy, tacy jak choćby Jakub Kamiński, Kamil Grabara, Robert Gumny, Dawid Kownacki, Michał Karbownik, Tymoteusz Puchacz, Marcin Kamiński czy Łukasz Poręba. 

bundesliga.jpg

ELEVEN SPORTS to stacja telewizyjna mająca w swojej ofercie światowej klasy wydarzenia sportowe. W nadawanych przez nią kanałach premium, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4, oprócz relacji na żywo z wielkich imprez sportowych, można oglądać również programy przygotowywane lokalnie. Produkowane według najwyższych standardów kanały telewizyjne nadają całodobowo i w rozdzielczości HD. Eleven Sports 1 dostępny jest również w jakości 4K. Kanały ELEVEN SPORTS można oglądać na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych i IPTV oraz w ofertach operatorów telekomunikacyjnych, między innymi takich jak: Polsat Box, Netia, Platforma Canal+, Vectra, Multimedia Polska, Orange, INEA, TOYA czy Play. Są one dostępne również online, między innymi przez aplikację ELEVEN SPORTS (elevensports.pl) i w ofercie serwisu Polsat Box Go. Od maja 2018 Eleven Sports Polska Sp. z o. o. wchodzi w skład największej polskiej medialno-telekomunikacyjnej Grupy Polsat Plus.

www: elevensports.pl 
Facebook: /ELEVENSPORTS.POLSKA 
Twitter: /ELEVENSPORTSPL
Instagram: /ELEVENSPORTSPL
TikTok: /@ELEVENSPORTPL
YouTube: ELEVEN SPORTS PL

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 05.07.2024