Dwa sezony Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) w Polsat Sport Extra

Data: 
20 sty 2015

22 stycznia pierwsza transmisja rajdu Monte Carlo

Telewizja Polsat zakupiła na dwa najbliższe sezony prawa do pokazywania najbardziej prestiżowych wyścigów rajdowych z udziałem najlepszych kierowców czyli Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) z udziałem Roberta Kubicy. Wydarzenie będzie transmitował Polsat Sport Extra, który pierwszą relację przeprowadzi 22 stycznia z rajdu Monte Carlo. 

WRC (World Rally Championship) to najbardziej prestiżowy cykl rajdów dla kierowców i teamów z całego świata. W tym sezonie kierowcy będą ścigać się na 4 kontynentach w 13 wyścigach, w tym w również w Polsce. Odcinki specjalne będą rozgrywane na nawierzchniach pokrytych lodem i śniegiem  oraz  trasach asfaltowych. Największa liczba rajdów odbędzie się na wymagających i widowiskowych OS-ach szutrowych.

Poprzedni sezon był dla Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka zbieraniem doświadczeń. Trzy wygrane odcinki specjalne, w tym dwa w legendarnym otwierającym sezon rajdzie Monte Carlo, pokazały jaki potencjał drzemie w polskim duecie. W tym sezonie z pewnością można oczekiwać, że powalczą o więcej. Dla polskich kibiców prócz startów Roberta Kubicy, najważniejszy będzie Lotos 72. Rajd Polski z bazą w Mikołajkach rozgrywany w lipcu w ramach mistrzostw świata. Mistrzowskiego tytułu z zeszłego sezonu broni Sebastien Ogier, którego plany na trzecią mistrzowską koronę będą chcieli pokrzyżować Jari-Matti Latvala, Kris Meeke czy Thierry Neuville. Wśród producentów walkę o zwycięstwo stoczą ekipy Citroena, Forda, Hyundaia i Volkswagena.

W tym roku polscy kibice rajdów będą mogli oglądać relacje ze wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Świata w Polsacie Sport Extra zawsze od czwartku do niedzieli. Wydarzenie skomentują Andrzej Borowczyk i Grzegorz Jędrzejewski. Każda runda będzie poprzedzona zapowiedzią, a także aktualną analizą sytuacji w mistrzostwach. Na koniec każdego dnia rajdu kanał pokaże skrót wszystkich najciekawszych momentów walki na trasie, a tuż po zakończeniu imprezy podsumujemy przebieg rywalizacji. Podczas każdej rundy WRC przeprowadzimy również bezpośrednie godzinne relacje z trzech odcinków specjalnych. Jednym z nich, będzie zawsze tzw. Power Stage rozgrywany jako ostatnia próba sportowa w rajdzie, zawsze w niedzielę.

Plan transmisji rajdu Monte Carlo WRC w Polsacie Sport Extra:

22.01.15 (czwartek) – godzina 20.00 etap pierwszy Entrevaux – Rouaine (na żywo)

23.01.15 (piątek) – godzina 22.10 podsumowanie dnia

24.01.15 (sobota) – godzinna 22.00 podsumowanie dnia 

25.01.15 (niedziela) – 9.30 dzień finałowy OS - 13 Col St Jean - Laurent 1 (na żywo)

                                   12.00 Power stage OS- 15 Col St Jean - Laurent 2 (na żywo)

                                   19.00 podsumowanie dnia 

26.01.15 (poniedziałek) - 19.00 podsumowanie całego rajdu WRC Monte Carlo

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 20.01.2015