Działania charytatywne

Nasza aktywność w ramach odpowiedzialnego biznesu wiąże się także z pomocą potrzebującym, w tym dzieciom i ich rodzicom.

Świadomie staramy się wykraczać poza działania czysto komercyjne. Nasza aktywność w ramach odpowiedzialnego biznesu wiąże się także z pomocą potrzebującym, w tym dzieciom i ich rodzicom.

W Cyfrowym Polsacie od kilku lat budżet zaplanowany na tradycyjne upominki świąteczne oddajemy dla podopiecznych Fundacji Polsat. W 2015 r. budżet upominkowy spółka przekazała na opiekę, rehabilitację i nauczanie indywidualne 14-letniego Mikołaja z Warszawy, u którego guz śródrdzeniowy powoduje narastający niedowłas czterokończynowy. Mikołaj w wieku 4 lat przeszedł zabieg usunięcia części guza. W 2012 r. choroba powróciła. 

„Pomagaj z Plusem” to ubiegłoroczna akcja charytatywna, w której Klienci Plus na Kartę mogli wesprzeć aż osiem fundacji. Wystarczyło, że wskazali jedną z nich i doładowali konto, a Plus przekazał jej równowartość 10% każdego doładowania. Wspieranie fundacji nic nie kosztowało Klientów. Wszystkie środki z doładowania pozostały na ich koncie, a pieniądze dla wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) w całości przekazał Plus. Zasada była prosta – im większa kwota doładowania, tym więcej Plus mógł przekazać fundacjom. Akcja „Pomagaj z Plusem” była wspierana kampanią z udziałem Maćka Rocka pod hasłem „Bądź sobą, ładuj dobrem!”. W akacji wzięły udział następujące Fundacje:

 • Fundacja Polsat,
 • Fundacja Radia ZET,
 • Fundacja Świętego Mikołaja,
 • Fundacja Przyjaciółka,
 • Stowarzyszenie Wiosna (Szlachetna Paczka),
 • Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC,
 • Fundacja Herosi,
 • Fundacja Rodzin Adopcyjnych.

W ramach działalności prospołecznej Polkomtel we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje uruchomił pierwszy bezpłatny ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Linia 116 111 obsługiwana jest przez wykwalifikowanych psychologów i pedagogów, którzy udzielają młodym osobom profesjonalnych porad i wsparcia w sytuacjach kryzysowych.

W Polkomtelu jedną z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych metod wspierania społecznych inicjatyw są SMS -y charytatywne. Środki  przekazywane są na pomoc ofiarom tragedii, klęsk żywiołowych , ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Operator sieci Plus nie pobiera prowizji od SMS -ów przekazywanych na cele charytatywne.

Obecnie Plus współpracuje m.in. z następującymi organizacjami:

 1. Fundacja Polsat
 2. Fundacja TVN
 3. Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo
 4. Fundacja Hospicyjna
 5. Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko
 6. Stowarzyszenie Wiosna - Szlachetna Paczka
 7. Caritas Polska
 8. Dzieło Pomocy Ad Gentes 
Ostatnia aktualizacja 17.01.2019