Udany rozrywkowy weekend Telewizji POLSAT

Data: 
10 sie 2015

Stacja liderem w obu grupach w trakcie 7. Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej. 

Podczas koncertu Legendy Rocka – liderem w grupie komercyjnej.

Sobotnia 7. Zielonogórska Noc Kabaretowa przyciągnęła przed telewizory blisko 2 mln widzów, z kolei niedzielny koncert z Łodzi – TOP Łódź Festiwal „Legendy Rocka” obejrzało niemal 1,5 mln widzów. W trakcie nadawania obu wydarzeń Telewizja POLSAT była liderem w grupie komercyjnej, a w przypadku sobotnich kabaretów, również w grupie wszystkich badanych.

7 Zielonogórską Noc Kabaretową oglądał co 5 widz w obu grupach. Polsat zanotował udziały 18,8% SHR w grupie wszystkich badanych 4+ i 19% SHR w grupie komercyjnej. Na scenie mogliśmy zobaczyć plejadę polskich wykonawców, m.in. kabaret Łowcy.B, Artura Andrusa, Jerzego Kryszaka, Mariusza Kałamagę, Formację Chatelet, Mikołaja Cieślaka z Kabaretu Moralnego Niepokoju i Katarzynę Kwiatkowską. Artyści przenieśli widzów na cyrkową scenę, zaskakując premierowymi skeczami i satyrycznymi monologami, których inspiracją było życie.

W niedzielę wieczorem koncert Top Łódź Festiwal „Legendy Rocka” zgromadził przed telewizorami blisko 1,5 mln widzów, co dało wynik na poziomie blisko 16% SHR udziałów w grupie komercyjnej.
W ponad 2 godzinną podróż po polskiej muzyce rockowej lat 80-tych i 90-tych zabrali nas legendarni artyści i zespoły: Oddział Zamknięty, Lombard, Sztywny Pal Azji, Urszula, Róże Europy, IRA, Turbo, Kobranocka, Proletaryat, Rezerwat, Martyna Jakubowicz, Mr. Zoob, Wanda i Banda, Ziyo, Paweł Kukiz i zespół Big Day. Publiczność zgromadzona na stadionie w Łodzi doskonale bawiła się przy przebojach takich jak: „Obudź się”, „Latawce, dmuchawce, wiatr”, „Szklana pogoda”, „Zaopiekuj się mną”, „W domach z betonu nie ma wolnej miłość”, „Wieża radości, wieża samotności” i wielu, wielu innych. Koncert był też doskonałą okazją do posłuchania zespołów, które rzadko koncertują, a których przeboje weszły na stałe do kanonu polskiej muzyki rockowej.

(dane: Nielsen Audience Measurement)

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 18.08.2015