TOP CHEF Najlepszym Programem Kulinarnym roku 2014 według Poland 100 Best Restaurants 2014

Data: 
27 paź 2014

W tegorocznej edykcji konkursu Poland 100 Best Restaurants 2014 Telewizja POLSAT została uhonorowana nagrodą specjalną za show TOP CHEF w kategorii Najlepszy Program Kulinarny 2014. Oprócz TOP CHEF nominowane były: "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" (Polsat), "MasterChef" (TVN), "Okrasa łamie przepisy" (TVP1) czy "Jakubiak lokalnie" (Kuchnia+). W głosowaniu TOP CHEF okazał się bezkonkurencyjny i został oceniony najwyżej. Warto dodać, że POLAND 100 BEST RESTAURANTS uchodzi za jeden z bardziej obiektywnych i wiarygodnych konkursów, gdyż ostateczne recenzje bazują nie tylko na opiniach krytyków, lecz również – samych konsumentów. Podczas sobotniej Gali, nagrodę w imieniu Telewizji POLSAT odebrał juror TOP CHEF, dziennikarz Gazety Wyborczej i ceniony krytyk kulinarny - Maciej Nowak.

top_chef_2.jpg

„TOP CHEF” szturmem podbił polską widownię. To jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Jak pokazały poprzednie dwie edycje show, mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Najważniejsza jest pasja gotowania i kreatywność. Tu wymagana jest perfekcja w każdym calu, miłość do ryzyka i uwielbienie dla rywalizacji. Trzeba umieć przyrządzić wyszukaną potrawę, ale nie tylko. Program sprawdza podstawowe umiejętności: od predyspozycji do bycia szefem kuchni, po wszechstronność i zdolność szybkiego uczenia się oraz wykorzystania nabytej wiedzy w praktyce.  Wszystko weryfikowane jest za pomocą kulinarnych zadań. Wyłonionych w castingu kucharzy czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna - duże pieniądze. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program.

Uczestników TOP CHEF ocenia niezwykle profesjonalne jury, na którego czele stoi Wojciech Modest Amaro. Amaro jest właścicielem warszawskiej restauracji „Atelier Amaro”, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Grzegorz Łapanowski, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Grzegorz Łapanowski - kucharz i dziennikarz kulinarny jest stypendystą „Culinary Dyplomacy” Departamentu Stanu USA. Gotował z najlepszymi, m.in.: z Wojciechem Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Dandys, hipster, żarłok, hedonista. Zwiedza świat głównie w celach kulinarnych i nieźle mu idzie. Napisał książki "Smakuje", „Dwie Ryby”.  Wspólnie z bliskimi mu ludźmi prowadzi Fundację na rzecz edukacji kulinarnej dzieci i młodzieży - "Szkoła na widelcu". Pracuje nad nowym projektem, czyli własnym Studiem Kulinarnym. Maciej Nowak to teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka”, publikowanych w Gazecie Wyborczej. Wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - Ewa Wachowicz, autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych i producentka programu „Ewa gotuje”, który od 7 lat gości na antenie Telewizji POLSAT.

W ostatnim odcinku z programu odpadł Marcin Jabłoński. Kolejny "TOP CHEF" już pojutrze, w środę, 29 października o godzinie 20.40, tylko w Telewizji POLSAT.

Gośćmi będą: Staszek Karpiel-Bułecka, Mariusz Kałamaga i Igor Herbut.

Słynne „Spakuj noże i wyjedź!” (Pack your knives and go!) tylko w Telewizji POLSAT!

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 27.10.2014