Telewizja Silesia w Cyfrowym Polsacie

Data: 
08 kwi 2008

7 kwietnia 2008 r. do oferty Cyfrowego Polsatu dołączył kanał Telewizja Silesia (TVS). TVS będzie dostępna dla wszystkich abonentów na pozycji 71 listy kanałów platformy.

TV Silesia jest prywatną telewizją, promującą region Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia - głównie kulturę, dziedzictwo, historię, miejsca, które warto zwiedzić i pokazać, imprezy kulturalne, sportowe, gospodarkę, biznes, jak i lokalną społeczność oraz jej samorządy.

"Idea telewizji regionalnej, to dobry pomysł, któremu oczywiście kibicujemy i trzymamy kciuki za przychylny odbiór przez widzów nie tylko ze Śląska, ale także z całej Polski" - mówi Andrzej Matuszyński, Członek Zarządu ds. Marketingu w Cyfrowym Polsacie.

W ramówce TVS można zobaczyć programy informacyjne (m.in. "Informacje Silesia", "Kiosk", "Okno na południe"), wiele programów tematycznych - od magazynów prawnych, poprzez naukowe, poradnicze, muzyczne, medyczne, aż po hobbystyczne (m.in. "S2 Śląsk", "A nóm się to podobo", "Krupnioki", "Muzyczne Beskidy", "Podróż za 6 zł", "Na przełaj", "Krzyk mody", "Gotowanie po Śląsku").

W ostatnich miesiącach do oferty Cyfrowego Polsatu dołączył pakiet kanałów HBO - HBO, HBO2, HBO Comedy - czyli światowe kino na najlepszym poziomie.  Od kilku tygodni platforma nadaje testową wersję kanału HBO w wysokiej rozdzielczości - HBO HD. Ponadto, Cyfrowy Polsat, jako jedyna platforma na polskim rynku, od grudnia 2007 r. zapewnia dostęp do czterech nowych kanałów znanej, światowej marki BBC - BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies.

prstats.po?p=220432

Ostatnia aktualizacja 26.09.2014