Telefonia komórkowa Cyfrowego Polsatu w sieci radiowej Polkomtela

Data: 
12 sie 2011

Cyfrowy Polsat rozpoczyna świadczenie swoich usług telefonii komórkowej w oparciu o infrastrukturę radiową spółki Polkomtel. Współpraca jest prowadzona na mocy umowy o roamingu krajowym, którą spółki podpisały w marcu bieżącego roku.

Telefony Cyfrowego Polsatu podłączone do sieci radiowej spółki Polkomtel mają zasięg analogiczny do zasięgu sieci Plus. Klienci Cyfrowego Polsatu, tak jak dotychczas, mogą korzystać w niezmienionym kształcie ze wszystkich usług głosowych oraz transmisji danych proponowanych przez platformę.

Obecnie Cyfrowy Polsat w zakresie świadczenia swoich usług MVNO współpracuje z trzema spółkami - PTC, PTK Centertel i Polkomtel - zapewniając swoim abonentom największy zasięg usług na terenie całego kraju.

- Bardzo się cieszę ze współpracy nawiązanej z Polkomtelem. Przyczyni się ona do optymalizacji naszych kosztów z tytułu roamingu krajowego oraz zapewni nam jeszcze większy komfort przy projektowaniu produktów dla naszych abonentów. Nasza strategia przewiduje intensywny rozwój usług zintegrowanych, których składową jest telefonia komórkowa, dlatego ważna jest dla nas współpraca z operatorem otwartym na zmiany, nowe technologie i projekty - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

Cyfrowy Polsat usługi telefonii komórkowej oferuje od 2008 r. w modelu infrastrukturalnego operatora MVNO. Spółka wybudowała własną infrastrukturę telekomunikacyjną, co zapewnia jej pełną swobodę w kształtowaniu taryf, usług i promocji dla klientów. Dotychczas usługi świadczyła w oparciu o sieć radiową PTC Sp. z o.o. (operatora sieci T-Mobile) oraz PTK Centertel Sp. z o.o. (operatora sieci Orange). Telefonia komórkowa wchodzi w skład Multioferty Cyfrowego Polsatu, czyli zestawu 3 usług - telewizji, Internetu szerokopasmowego i telefonii komórkowej - który abonent może nabyć w ramach jednej umowy, opłaty abonamentowej i faktury.

prstats.po?p=220555

Ostatnia aktualizacja 25.09.2014