Start nowego kanału Polsat News HD - najszybsze informacje i gorące komentarze teraz w najlepszej jakości obrazu!

Data: 
29 sty 2014


polsat_news_hd_medium_0.pngOd 3 lutego 2014 roku kanał informacyjny Polsat News będzie dostępny w wysokiej rozdzielczości HD. Polsat News jest najdynamiczniej rozwijającą się stacją informacyjną w Polsce! W ostatnim kwartale 2013 roku stacja powiększyła widownię o 1/4, a w danych za cały rok 2013 stacja przekroczyła 1% udziałów w rynku, a w grupie komercyjnej uzyskała 0,81% udziałów. Jednak już od Nowego Roku zwiększyła udziały w grupie komercyjnej do 0,93% - to oznacza wzrost w stosunku do stycznia ubiegłego roku o 1/5 (+21%). Żadna z konkurencyjnych stacji informacyjnych na rynku nie może pochwalić się taką dynamiką wzrostu.

Polsat News HD jest piątym kanałem Grupy Polsat emitowanym w wysokiej rozdzielczości po Polsat HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD oraz Polsat Film HD.

Podobnie jak Polsat News, Polsat News HD, będzie kanałem dla widzów ceniących szybkość i rzetelność informacji.Stacja każdego dnia zapewni najświeższe relacje z całego świata. Wydarzenia zagraniczne zrelacjonują stali korespondenci w Waszyngtonie, Londynie, Brukseli i Berlinie oraz stali komentatorzy w Pradze, Pekinie, Genewie i Kijowie. W kraju natomiast szybki przekaz informacji gwarantuje warszawski newsroom oraz rozbudowana sieć 9 ośrodków regionalnych połączonych ze sobą światłowodami. W Polsat News zobaczyć możemy także bieżące doniesienia dotyczące sportu, gospodarki i biznesu, a także aktualizowany co 30 minut serwis pogodowy.

Polsat News HD będzie miał do dyspozycji najwyższej jakości sprzęt w standardzie HD oraz najnowocześniejszy w Europie dwusilnikowy śmigłowiec Newscopter wyposażony w najwyższej jakości sprzęt telewizyjny, w tym również HD.Program stacji, nadawany w formacie 16:9, emitowany jest z jednego z największych studiów newsowych w Europie.

Polsat News to najaktualniejsze serwisy informacyjne, programy i magazyny, m.in.: „Nowy dzień” (5.58-10.00) – poranny program prowadzony przez Bartosza Kurka, Mariusza Abramowicza, Krzysztofa Ibisza, Beatę Cholewińską oraz Joannę Górską; „Graffiti” (8.50) – wywiady prowadzone przez dziennikarzy Polsat News i „Wydarzeń”;  „To jest dzień” (10.00-18.00) – informacje non-stop, transmisje, wywiady,serwisy i analizy ekonomiczne, relacje z wydarzeń zagranicznych; „Gość Wydarzeń” (19.15) - wywiady przeprowadzane zaraz po głównym wydaniu „Wydarzeń” przez Dorotę Gawryluk, Jarosława Gugałę i Magdę Sakowską;  „To był dzień” (20.00 – 21.00) – autorskie podsumowanie dnia publicystów Polsat News, program prowadzą Magda Sakowska, Marek Kacprzak, Dariusz Ociepa; „Tak czy Nie” (21.30) – program Agnieszki Gozdyry i Macieja Stroińskiego, w którym prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi odpowiadają na najważniejsze pytanie dnia; „Wydarzenia. Opinie. Komentarze” (22.00) – autorski magazyn informacyjno-publicystyczny prowadzony przez Marka Kacprzaka, Bogusława Chrabotę oraz Marka P. Wójcickiego.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 03.10.2014