„Start do Nart” i „Bezpieczna zima” - Plus zachęca do aktywnego wypoczynku i promuje bezpieczne zachowania na stoku

Data: 
15 sty 2015

Ferie to czas zabaw i szaleństw na narciarskich stokach, w trakcie których należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie własnym i innych osób. Jak co roku Plus zachęca do aktywnego wypoczynku. W tym sezonie operator wspiera imprezy „Start do Nart” i „Bezpieczna zima z GOPR-em”, których głównym celem jak zwykle jest promowanie aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w górach.

„Start do Nart”

„Start do Nart” to cykl imprez Radia ZET, w organizacji których uczestniczą Plus, LG, Atomic Normaflex oraz KIA. W wybranych  zimowych kurortach pojawią się „aktywne miasteczka” promujące zabawy i zajęcia ruchowe oraz bezpieczny wypoczynek.

Terminarz i lokalizacja:

  • 23-25 stycznia – Czarna Góra,
  • 30-1 lutego – Łysa Góra Dziwiszów,
  • 6-8 lutego – Ustrzyki,
  • 13-15 lutego – Szczyrk,
  • 20-22 lutego – Zakopane,
  • 27-1 marca – Białka Tatrzańska.

Miasteczko funkcjonować będzie pod stokami od piątku do niedzieli i składać się będzie z kilku stref przyporządkowanym partnerom akcji:

Atomic – każdy odwiedzający będzie mógł przetestować sprzęt narciarski i po zostawieniu dowód wziąć narty na dowolny czas w ciągu jednego dnia.

Normaflex –  instruktorka prowadzi rozgrzewkę narciarską przed wyjściem na stok.

KIA – to strefa dla dzieci, w której będą mogły  napić się gorącej czekolady i wziąć udział w mini zimowych atrakcjach, a także ekspozycja dwóch samochodów i pojazd do zabawy rodzinnej "zapakuj swoje auto", która polegać będzie na tym, że wybrane rodziny będą musiały zapakować samochód KIA według wskazanej instrukcji (bagaże, narty, telefony, kubki).

Plus i LG – strefa WiFi, która umożliwi korzystanie z darmowego internetu oraz miejsce zabawy "selfie z miśkiem", gdzie dzięki specjalnym teleskop do robienia selfie będzie można zrobić sobie zdjęcie z Plushem, a laureaci najlepszych zdjęć będą mogli wygrać sprzęt LG, startery Plusha oraz gadżety.

„Bezpieczna zima z GOPR-em”

Przez siedem weekendów na największych i najpopularniejszych stokach narciarskich, na których o bezpieczeństwo odpoczywających dbają ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, odbędzie się akcja „Bezpieczna zima z GOPR-em". Głównym jej celem będzie promocja bezpiecznego wypoczynku i zachęcenie narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach. Wspierać ja będą pokazy ratownicze na stokach, nauka pierwszej pomocy, uświadamianie co niesie za sobą złe wyposażenie, jak np. brak kasków, niedopięte buty, czy niewyregulowane narty, oraz czym grozi nieodpowiednie zachowanie na stoku.

Terminarz i lokalizacja cyklu „Bezpieczna zima z GOPR-em”:

  • 17-18 stycznia – Góra Żar,
  • 24-25 stycznia – Kluszkowce,
  • 31-1 lutego – Czarna Góra,
  • 7-8 lutego – Białka Tatrzańska,
  • 14-15 lutego – Szklarska Poręba,
  • 21-22 lutego – Jaworzyna Krynicka,
  • 28-1 marca - Zieleniec,

Zimową akcję GOPRu po raz kolejny wspierać będzie stacja Polsat News, która w każdą sobotę, w kilku wejściach „na żywo", przeprowadzi z niej relacje, a wśród prowadzących pojawią się Joanna Górska, Beata Cholewińska, Mariusz Abramowicz, Krzysztof Ibisz, Marek Horczyczak oraz Szymon Zaworski.

Numer ratunkowy w górach 601100300 i aplikacja „RATUNEK” na smartfony

Wypoczywając w górach zawsze warto znać numer 601100300. Jest to specjalny numer ratunkowy który działa w całym paśmie polskich gór oraz w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i jest dostępny dla użytkowników wszystkich sieci. Numer ten jest częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego w Centrach Koordynacji Ratownictwa przez ratowników GOPR i TOPR. Ten innowacyjny na światową skalę system pozwala szybciej dotrzeć do osób poszkodowanych oraz sprawniej udzielić im pomocy. O jego skuteczności i użyteczności najlepiej świadczą statystyki - ok 70% akcji i interwencji ratowników jest uruchomianych po wywołaniu połączenia na numer 601100300.

Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

Najnowszym rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek i ułatwiającym niesienie pomocy jest wprowadzana przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wspólnie z siecią Plus i Paga Solutions aplikacja na telefony komórkowe „RATUNEK". Pozwala ona na zlokalizowanie z dokładnością nawet do trzech metrów miejsca z którego zgłaszany jest wypadek lub zagrożenie w górach, dzięki czemu służby ratownicze mogą jeszcze szybciej i skuteczniej dotrzeć do poszkodowanych.

obraz2_0.jpg

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 15.01.2015