„Siatkarskie Plusy – Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki”. Jubileusz 20 lat sponsorowania siatkówki w Polsce przez sieć Plus

Data: 
11 sty 2019

W sobotę 12 stycznia odbędzie się wielka i wyjątkowa gala, podczas której nagrodzone zostaną osoby zasłużone dla Polskiej Siatkówki oraz obchodzone będzie 20-lecie sponsorowania siatkówki w Polsce przez sieć Plus. „Siatkarskie Plusy – Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki” transmitowana będzie od godziny 20:05 na żywo w Polsacie i Polsacie Sport. 

Siatkówka jest dyscypliną sportową, która dostarczyła Polsce najwięcej medali spośród wszystkich gier zespołowych. W jej 90-letniej historii wszystkie nasze drużyny narodowe wywalczyły niemal 200 medali największych imprez międzynarodowych, w tym również te najcenniejsze, czyli złoto Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Podczas Gali przypomniane będą najważniejsze momenty dla dyscypliny, która w 2018 roku świętowała swoje 90-lecie. Nagrodzone zostaną osoby najbardziej zasłużone dla siatkówki w Polsce, czyli medaliści najwyższej rangi siatkarskich imprez międzynarodowych.

„Siatkarskie Plusy – Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki” będzie również okazją do celebrowania 20-lecia sponsorowania siatkówki w Polsce przez sieć Plus. Plus wspiera siatkówkę od 1998 roku, będąc w tym czasie między innymi Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn oraz tytularnym sponsorem PlusLigi i sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet. To najdłużej trwający i modelowy przykład współpracy wyznaczający standardy w prowadzeniu projektów z zakresu sponsoringu sportowego w Polsce.

Dzięki wieloletniej, dobrej współpracy i zapewnieniu przez Plusa stabilności finansowej, polscy zawodnicy mogli doskonalić swoje umiejętności w odpowiednich warunkach, a wsparcie finansowe otrzymały reprezentacje wszystkich szczebli, rozgrywki ligowe, siatkówka plażowa oraz siatkówka niepełnosprawnych. Bardzo ważny, nie tylko w wymiarze sportowym, ale i społecznym, był również udział Plusa w organizacji siatkarskich turniejów dla dzieci i młodzieży, w budowie młodzieżowych boisk oraz wyposażeniu boisk do siatkówki w sprzęt.

Okres wspierania siatkówki przez Plusa to czas wielu sukcesów w tej dyscyplinie sportowej. W ciągu ostatnich 21 lat wszystkie Reprezentacje Polski mężczyzn i kobiet (seniorów, juniorów i kadetów) zdobyły na najróżniejszych turniejach łącznie aż 47 medali: 22 złote, 12 srebrnych i 13 brązowych. Z udziałem Plusa, jako sponsora, odbywały się w Polsce największe siatkarskie turnieje: cztery Finały Ligii światowej, Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn oraz Mistrzostwa Świata mężczyzn.

Zaangażowanie Plusa w polską siatkówkę to nie tylko sponsoring. Wraz z Telewizją POLSAT, która od 25 lat transmituje mecze siatkówki, udało się uczynić z tej dyscypliny nowy sport narodowy Polaków. Wielkim sukcesem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku siatkówki i stworzenie z niej dyscypliny oglądanej przez całe rodziny, sportu bezpiecznego, kojarzącego się z jednej strony ze świetną zabawą i rozrywką, a z drugiej z wieloma sukcesami na skalę międzynarodową.

Zdecydowana większość Polaków kojarzy markę Plus właśnie z siatkówką i jej sukcesami, a Plus i siatkówka to wręcz synonim.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 11.01.2019