Rekordowy tydzień Polsat News – kanał z najlepszymi udziałami w historii stacji

Data: 
02 sie 2016

Polsat News relacjonując niedzielne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży uzyskał 2,80% udziałów w grupie 4+. Jest to najlepszy wynik od początku nadawania stacji. Również uśrednione udziały Polsat News w całym tygodniu należały do rekordowych - średnio 2,12% w grupie wszystkich 4+ i 1,72% w grupie wiekowej 16-49. 

W trakcie Światowych Dni Młodzieży Polsat News włączyło niemal 7 milionów widzów. Stacja uzyskała najlepsze średnie tygodniowe udziały od początku nadawania – 2,12% w grupie 4+ i 1,72% w grupie wiekowej 16-49.

Widzowie Polsat News mogli zobaczyć ponad 90 godzin relacji na żywo z obchodów Światowych Dni Młodzieży. Wydarzenia z miejsc odwiedzanych przez Papieża Franciszka, m.in. okna przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie, Campus Misericordiae w Brzegach, Klasztoru na Jasnej Górze czy Obozu Auschwitz-Birkenau, były na bieżąco relacjonowane przez reporterów Polsat News. Najświeższe komentarze zapewniali zapraszani goście. W Krakowie przez cały czas funkcjonowało studio plenerowe, z którego prowadzone było główne wydanie „Wydarzeń”, a także wydania specjalne programów na antenie Polsat News. 

Blisko 3,7 miliona widzów włączyło Polsat News w niedzielę. Stacja uzyskała udziały na poziomie 2,80% w grupie wiekowej 4+ oraz 1,84% w grupie komercyjnej. Wśród wszystkich badanych Polsat News uzyskał najlepsze udziały od początku nadawania. 

Relacje Polsat News w niedzielę 31 lipca były w całości poświęcone wydarzeniom ostatniego dnia Światowych Dni Młodzieży. Widzowie mogli obejrzeć m.in. Mszę Świętą Posłania celebrowaną przez Papieża Franciszka w Brzegach, specjalne wydania programów „Angelus” i „Wystarczy Chcieć”, a także spotkanie Ojca Świętego z wolontariuszami i pożegnanie na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Zaraz potem „Gościem Wydarzeń” w rozmowie z Dorotą Gawryluk była Premier Beata Szydło. 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 02.08.2016