Przemysław Talkowski uhonorowany Medalem „Veritus est perfecto ratio”

Data: 
13 lut 2014

nowy_obraz_5.pngPrzemysław Talkowski, prowadzący program „Państwo w państwie”, został uhonorowany medalem „Veritus est perfecto ratio” im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane Talkowskiemu za zasługi dla interesu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej. Medal został wręczony wczoraj podczas uroczystego bankietu z okazji 100. odcinka programu „Państwo w państwie”.

Medal „Veritus Est perfecto ratio” im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego został wręczony Przemysławowi Talkowskiemu przez Przewodniczącego Kapituły Medalu, prof. Dr hab. Witolda Modzelewskiego. W uzasadnieniu czytamy: Medalem honorowane są szczególne zasługi dla interesu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie wiedzy lub praktyki podatkowej i skarbowej, w tym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nauki, publicystyki podatkowej, służby państwowej lub samorządowej, działalności społecznej oraz w zakresie praktyki stosowania prawa podatkowego.

Program „Państwo w państwie” zawsze staje po stronie słabszych, skrzywdzonych i niesprawiedliwie osądzonych.

  • Przez trzy lata istnienia programu przedstawiono historie kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców poszkodowanych przez organy państwa oraz zwykłych obywateli, którzy przegrali walkę z wymiarem sprawiedliwości.
  • Redakcja wspiera  ruch „Niepokonani 2012” , który skupia  bohaterów programu „Państwo w państwie”
  • Twórcy programu stali się aktywnymi inicjatorami zmian prawa i przepisów dotyczących funkcjonowania przedsiębiorców.
  • Współtworzą nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności sprawców za czyny pedofilskie.
  • Uczestniczą w pracach na temat włączenia prokuratorów do ustawy o odpowiedzialności urzędników za błędy.
  • Po emisji programu zmieniono przepisy nakazujące płacenie wyższej stawki VAT za usługi montażowe. Tym samym program „Państwo w państwie” uratował przed upadkiem ponad 20 tys. firm z branży meblarsko-montażowej.
  • Program może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym nagrodą  Grand Press w kategorii publicystyka za rok 2012 , nagrodą Pracodawców RP - Wektor 2012, dwukrotną nominacją  do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.
  • Redakcja „Państwa w państwie” jest współautorem wydanej z dziennikiem Rzeczpospolita „Białej Księgi Problemów Podatkowych”, która wkrótce zostanie złożona na ręce Prezydenta RP  Bronisława Komorowskiego 
  • 100 odcinek programu „Państwo w państwie” zostanie nadany w najbliższą niedzielę 16 lutego o godz. 19.30 na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News.

Z tej okazji pokażemy historię lokalnej firmy budowanej - przypadek samowoli urzędniczej i niesprawiedliwości, która doprowadza przedsiębiorcę do bankructwa. Opowiemy historię rodzinnej firmy budowlanej, która podjęła się wykonania traktu ulicznego w Myszyńcu. Niestety firma nie otrzymała zapłaty w wysokości 500 tysięcy złotych za wykonaną pracę. Przedsiębiorcy postanowili więc zdjąć położoną wcześniej kostkę brukową. Burmistrz miasta wytoczył im za to proces cywilny i karny. Proces karny wygrali – mimo to nie otrzymali ani złotówki zapłaty. Proces cywilny jest w toku. Rodzinna firma, która od wielu lat działała na lokalnym rynku jest na skraju bankructwa, właściciele toną w długach, które zaciągnęli na realizację zlecenia, wciąż nie otrzymali zapłaty, komornik w każdej chwili może zlicytować ich dom. Pokażemy tę sprawę w jubileuszowym „100" wydaniu programu, ponieważ jest to typowy przykład  niefrasobliwości i samowoli urzędniczej. Jest to historia małej firmy działającej na lokalnym rynku, płacącej podatki, dającej pracę. Firmy, która nie dość, że nie ma wsparcia od państwa, to jest jeszcze sukcesywnie niszczona przez funkcjonariuszy państwowych.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 03.10.2014