Prestiżowa nagroda Effie Awards dla programu smartDOM

Data: 
13 paź 2015

W poniedziałek, 12 października br. podczas uroczystej gali jednego z najważniejszych konkursów branży reklamowej – Effie Awards – Grupa Polsat odebrała nagrodę dla programu smartDOM. Srebro w kategorii Telekomunikacja za wspólną kampanię „Oszczędzanie przez dodawanie” otrzymały Cyfrowy Polsat i Plus. Wydarzenie, będące uwieńczeniem najważniejszego konkursu oceniającego efektywność komunikacji marketingowej, odbyło się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Nagrodzona w konkursie kampania marketingowa promująca program smartDOM inspiruje do korzystnego łączenia nowoczesnych usług z portfolio Cyfrowego Polsatu (telewizja satelitarna, Internet LTE) i sieci Plus (telefon, Internet LTE, prąd), dzięki czemu klienci mogą mieć dużo niższe rachunki i generować oszczędności na poziomie nawet kilkuset złotych rocznie. Flagową promocją programu jest oferta „drugi produkt za połówkę, trzeci za złotówkę”.

Ambasadorami programu smartDOM zostali Joanna Brodzik i Paweł Wilczak – zgrana, zarówno w życiu, jak i na ekranie, para aktorska. Do współpracy zaproszono ich z uwagi na charakteryzujące ich cechy: naturalność, rodzinność, nowoczesność, humor i pogodę ducha. W ramach kampanii duet został pokazany w zabawnych, domowych sytuacjach, metaforycznie ukazujących korzyści płynące z posiadania kilku usług Cyfrowego Polsatu i Plusa.

- Cieszę się, że jury konkursu doceniło nasz produkt, przekaz marketingowy i efektywność prowadzonych kampanii. Komunikacja programu smartDOM stawiała przed nami wiele wyzwań z uwagi na bardzo konkurencyjny rynek. Priorytetem kampanii było dotarcie do jak największej liczby obecnych klientów z informacją o nowym programie i realnych korzyściach, które mogą dzięki niemu osiągnąć. Nagroda, którą otrzymaliśmy dowodzi, że 800 tysięcy rodzin, które już dołączyły do programu smartDOM i razem z nami stworzyły oszczędny i wygodny dom, wybrało najlepiej – powiedziała Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska, Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu.

Kampania „Oszczędzanie przez dodawanie” była obecna w telewizji, Internecie, radiu oraz prasie. Objęła największe stacje telewizyjne – Polsat, TVN, TVP1, TVP2 oraz kanały tematyczne, intensywne działania w ogólnopolskich stacjach radiowych, m.in. ZET, RMF FM, PR3, i prasie z wykorzystaniem dużych formatów: w TV guide’ach, tygodnikach opinii i dziennikach. W Internecie program smartDOM był szeroko komunikowany m.in.: w serwisach horyzontalnych, np. gazeta.pl, onet.pl, interia.pl, wp.pl, w największych serwisach wideo – youtube.pl, ipla.tv, w wyszukiwarkach i sieci Netshare oraz w mediach społecznościowych i blogosferze.

- Kampania programu smartDOM była pierwszym dużym projektem połączonego zespołu marketingu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu i stanowiła dla nas niezwykłe doświadczenie. Mimo dużego wysiłku, intensywności działań i ogromnego tempa pracy dawała nam wiele radości i satysfakcji –  podsumowała Karina Jakóbiak-Kapusta, Z-ca Dyrektora Departamentu Komunikacji Marketingowej w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu. - Sukces ten nie byłby jednak możliwy bez bardzo dobrze przygotowanego produktu, jakim jest program smartDOM. Duży udział w znakomitych wynikach kampanii miała także nasza para aktorów, która w bardzo naturalny sposób, odzwierciedlający jej pozazawodowy styl życia, bawi i inspiruje widzów w naszych spotach. Podziękowania należą się również agencji Grey, która jest autorem pomysłu na platformę komunikacji programu – dodała.

Autorem kreacji jest agencja Grey Worldwide Warszawa (Grey Group). Reżyserem spotów został Bartek Ignaciuk, a za ich produkcję odpowiada TFP. Postprodukcję powierzono natomiast studiu Televisor. Kampanię w mediach zaplanowały PHD Media Direction, Media Direction i Carat Polska.

Do tegorocznej edycji Effie Awards agencje komunikacji marketingowej i klienci zgłosili łącznie 171 kampanii w 21 kategoriach. Prace oceniało 80-osobowe jury, podzielone na sześć grup jurorskich, pod przewodnictwem Sebastiana Mikosza. W sumie wyróżniono 49 kampanii w 20 kategoriach.

Effie Awards to jeden z najważniejszych na świecie konkursów marketingowych, zainicjowany w 1968 roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. W Polsce prowadzi go Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, a nasz kraj jest jednym z 40 na świecie, gdzie jest organizowany konkurs. Eksperckie jury ocenia kampanie pod kątem 4 kryteriów: wyzwanie strategiczne i przyjęte cele, idea komunikacyjna, rozwinięcie idei w działania reklamowe oraz efekty komunikacji. Polska edycja konkursu Effie Awards odbyła się po raz szesnasty. Więcej informacji o konkursie na stronie: www.effie.pl

efie.jpg

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 13.10.2015