„Polska 2016 magazyn piłki ręcznej” – nowy program publicystyczny na antenie Polsatu Sport News

Data: 
13 sty 2015

W najbliższy czwartek 15 stycznia o 20.00 na antenie Polsatu Sport News zadebiutuje nowy program informacyjno-publicystyczny „Polska 2016 magazyn piłki ręcznej”. Cotygodniowy program będzie przybliżał kulisy przygotowań do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które dokładnie za rok - 15 stycznia 2016 rozpoczną się w Polsce. Telewizja Polsat wyprodukuje światowy przekaz telewizyjny z tej imprezy.

90 minut magazynu to szerokie spojrzenie na przygotowania do Mistrzostw Europy. W programie obok części publicystycznej, ważną rolę odgrywać będzie także informacja o zmaganiach zespołów w Superlidze, grze naszych zespołów i reprezentantów w Lidze Mistrzów oraz meczach reprezentacji, które zagrają na ME. Turniej, który odbędzie się w dniach 15-31 stycznia 2016 roku, zgromadzi reprezentacje i kibiców z 16 krajów, będzie rozgrywany w halach w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz sopockiej Ergo Arenie.

„Przybliżymy widzom samą dyscyplinę, jej zasady, przedstawimy prywatnie najbardziej znanych polskich zawodników - aktualnych reprezentantów, ale też będziemy z kamerą odwiedzać najmłodszych szczypiornistów i ich rodziców, pokazując pasję i radość, jaką ten sport daje dzieciom. Przedstawimy także fenomenalnych polskich kibiców” – mówi Szymon Rojek jeden z dziennikarzy, prowadzących program.

Zaproszeni goście i eksperci, będą analizować wyniki naszej kadry pod wodzą trenera Michaela Bieglera. Ocenią stan przygotowań potencjalnych rywali naszych piłkarzy ręcznych. Nie zabraknie doniesień ligowych i z parkietów europejskich, relacji i wywiadów z zawodnikami i trenerami klubowymi, którzy, na co dzień obserwują formę naszych reprezentantów.  

Magazyn poprowadzą Szymon Rojek, Przemysław Iwańczyk, Krzysztof Wanio i Jerzy Mielewski. Wśród stałych ekspertów pojawiać się będą byli reprezentanci Polski Artur Siódmiak i Wojciech Nowiński, a także aktorzy, wokaliści, pisarze i ludzie sztuki - prywatnie fani piłki ręcznej.

Telewizja Polsat podczas ME będzie odpowiedzialna za wyprodukowanie światowego przekazu telewizyjnego. 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 13.01.2015