Polsat Sport z historycznym rekordem oglądalności 9 lipca

Data: 
10 lip 2023

Ponad 2 mln widzów meczu Igi Świątek z Belindą Bencic

W czasie meczu Igi Świątek z Belindą Bencic Polsat Sport był najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce!

Niedziela 9 lipca to historyczny dzień polskiego sportu i rekordowy wynik Polsatu Sport. Iga Świątek po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu, a Polsat Sport zakończył dzień na podium zestawienia najchętniej oglądanych kanałów telewizyjnych w Polsce. Stacja zanotowała rekordowy wynik zarówno w grupie komercyjnej, jak i wśród wszystkich widzów bez podziału na kategorie wiekowe. Ale to nie wszystko. W czasie meczu Igi Świątek z Belindą Bencic Polsat Sport był najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce!

Trwający od 3 lipca legendarny wielkoszlemowy Wimbledon to absolutny hit oglądalności kanałów sportowych Polsatu w pierwszym tygodniu lipca. Ogromną popularnością cieszyły się mecze Magdaleny Fręch, Magdy Linette, Huberta Hurkacza oraz przede wszystkim Igi Świątek. I to właśnie niedzielny pojedynek liderki światowego rankingu z Belindą Bencic przejdzie do historii polskiego sportu oraz Polsatu Sport. Iga Światek po raz pierwszy w swojej wspaniałej karierze awansowała do ćwierćfinału najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego świata. Pełne dramaturgii starcie Igi w Polsacie Sport oglądało ponad 2 miliony fanów. W czasie tego pojedynku Polsat Sport był najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w naszym kraju, wyprzedzając wszystkie kanały sportowe, informacyjne, rozrywkowe oraz ogólnotematyczne!

Wśród niedzielnych hitów Polsatu Sport było też starcie Huberta Hurkacza z Novakiem Djokoviciem oraz mecz Japonia – Polska w Lidze Narodów siatkarzy. W efekcie Polsat Sport awansował na trzecie miejsce zestawienia średniej dziennej widowni telewizyjnej w Polsce. W grupie komercyjnej (16-59 lat) stacja osiągnęła historyczne udziały w rynku na poziomie 5,13%, a wśród wszystkich widzów aż 5,82%! To absolutny rekord w całej ponad dwudziestoletniej historii tego kanału i doskonały prognostyk przed kolejnymi dniami. Na Wimbledonie trwa bowiem czwarta runda, a w tym tygodniu rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały oraz wielki finał. W najbliższych dniach widzowie kanałów sportowych Polsatu oprócz wielkiego tenisa zobaczą także turniej finałowy Ligi Narodów siatkarek z udziałem Reprezentacji Polski (12 – 17 lipca), mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Rakowem Częstochowa i Legią Warszawa (15 lipca) oraz turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy w Gdańsku, którego gospodarzami będą Biało-Czerwoni (19 – 23 lipca).

polsat_sport_z_historycznym_rekordem_ogladalnosci_9_lipca.png

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 10.07.2023