Polsat Sport wygrywa najszerszą ofertą na rynku sportowych transmisji w Polsce

Data: 
16 sty 2023

Rok 2022 był niezwykle udany dla segmentu sportowego Telewizji Polsat. W kwietniu, czerwcu, wrześniu i październiku kanały z rodziny Polsatu Sport były pierwszym wyborem kibiców w Polsce, a cały miniony rok zakończyły na pozycji wicelidera. Widzowie chętnie wybierają kanały sportowe Polsatu ze względu na najszerszą i najbardziej różnorodną ofertę programową na polskim rynku.

Średnie udziały Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra, Polsatu Sport News i Polsatu Sport Fight za cały 2022 rok wyniosły 0,84%. Wynik ten daje nadawcy drugie miejsce w zestawieniu najchętniej oglądanych stacji sportowych w Polsce. Z powodów technologicznych poza konkurencją znajduje się dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej TVP Sport (1,10%). Pozostali nadawcy oferujący swoje usługi w systemie satelitarnym, czyli Eurosport (0,80%), Canal + Sport (0,33%) oraz, również należący do Telewizji Polsat, Eleven Sports (0,19%) zajęli odpowiednio trzecie, czwarte i piąte miejsce.

Siłą Polsatu Sportu jest najszersze portfolio transmitowanych dyscyplin na polskim rynku, dzięki czemu każdy kibic znajdzie w nim coś dla siebie i to niezależnie od pory roku. Doskonale widać to na przykładzie kwietnia 2022, gdy na świecie nie odbywał się żaden znaczący turniej rangi mistrzowskiej, a kanały sportowe Polsatu były wtedy pierwszym wyborem kibiców. O sukcesie zdecydowały transmisje krajowych i europejskich lig siatkarskich, piłkarskich oraz koszykarskich, które wkraczały w decydujące fazy. Istotnym punktem kwietniowej oferty były także wielkie turnieje tenisowe, takie jak ATP Masters, z udziałem najlepszych tenisistów świata, w tym Huberta Hurkacza. Natomiast w przypadku konkurencyjnych nadawców, np. w trakcie Pucharu Świata w skokach narciarskich czy piłkarskiego mundialu w Katarze, wyniki ponadprzeciętnie rosły, a następnie wróciły do niższego poziomu.

Wśród różnorodnych dyscyplin transmitowanych przez kanały sportowe Polsatu od lat na pierwszy plan wybijają się siatkówka oraz tenis. I to właśnie one sprawiły, że lato i jesień 2022 należały do Polsatu. Rekordową popularnością cieszył się wielkoszlemowy Wimbledon z udziałem między innymi Igi Świątek. W tym samym czasie fani siatkówki pasjonowali się Ligą Narodów FIVB, która dla polskich reprezentacji kobiet i mężczyzn stanowiła rozgrzewkę przed wrześniowymi i październikowymi mistrzostwami świata. W ich trakcie kanały sportowe Polsatu nie miały sobie równych, a kibice oprócz przekazów meczowych równie chętnie oglądali programy studyjne z udziałem najlepszych dziennikarzy i ekspertów siatkarskich w Polsce.

W 2022 roku Telewizja Polsat aż do 2032 roku przedłużyła umowę z Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej. Dzięki niej oraz kontraktom zawartym z konfederacją europejską i PZPS, kibice u tego samego nadawcy przez wiele najbliższych lat mogą oglądać wszystkie najważniejsze turnieje rangi światowej, europejskiej i krajowej. Redakcja sportowa Polsatu niezmiennie inwestuje także w piłkarską Ligę Mistrzów UEFA, sporty walki (UFC, Polsat Boxing Promotions), tenis (Wimbledon, ATP Tour) czy lekką atletykę (Diamentowa Liga, World Athletics Continental Tour).

najlepsze_miesiace_polsatu_sport_w_2022_r.png

udzialy_rynkowe_kanalow_sportowych_w_2022_r_.png

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 16.01.2023