Polsat Sport 1 liderem telewizyjnego segmentu sportowego w maju. Świetne wyniki Polsatsport.pl

Data: 
04 cze 2024

Maj to kolejny miesiąc, w którym Polsat Sport 1 był najchętniej oglądanym kanałem sportowym w Polsce. Według danych Nielsen Audience Measurement stacja pokonała wszystkich konkurentów, także tych dostępnych w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. To jednak nie koniec! Łączny udział wszystkich kanałów sportowych Polsatu w polskim rynku telewizyjnym wyniósł 1,37%, a serwis Polsatsport.pl kolejny raz w historii branżowego badania Mediapanel zajął piątą lokatę, ustępując miejsca tylko serwisom wchodzącym w skład ogólnotematycznych portali horyzontalnych!

Kanały sportowe Polsatu z roku na rok zwiększają swoje udziały rynkowe i poszerzają paletę transmitowanych dyscyplin. Maj 2024 był kolejnym miesiącem, w którym Polsat Sport 1 cieszył się największym zaufaniem widzów, którzy oglądali ten kanał chętniej nawet od konkurentów dostępnych w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Znaczące wzrosty zanotowały także Polsat Sport 2, Polsat Sport 3 oraz Polsat Sport Fight.

Rodzina kanałów Polsat Sport pierwszym wyborem polskich kibiców

Z branżowych danych Nielsen Audience Measurement uwzględniających także urządzenia out-of-home (OOH), wynika że łączne udziały rynkowe kanałów sportowych Polsatu w maju w grupie wiekowej 4+ wyniosły 1,37%. Liderem całego segmentu, z wynikiem 0,91%, był Polsat Sport 1, mimo mniejszego niż niektórzy rywale zasięgu technicznego. Najstarszy polski telewizyjny kanał sportowy w ujęciu rok do roku urósł o 54%. Jeszcze lepiej wypadły Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, które powiększyły swoje udziały rynkowe odpowiednio o 69% oraz 154%. W tempie zbliżonym do Polsatu Sport 1 w maju rósł natomiast Polsat Sport Fight, który osiągnął wynik +51%. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się mecze Ligi Narodów siatkarzy i siatkarek, finały piłkarskiego Pucharu Polski oraz siatkarskiej Ligi Mistrzów, a także Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie. Fani chętnie oglądali również mecze tenisowych turniejów ATP Masters w Rzymie i Madrycie z udziałem m.in. Huberta Hurkacza.  

Polsatsport.pl wśród największych sportowych portali internetowych w Polsce

Według niezależnego badania eksperckiego Mediapanel, Polsatsport.pl w maju był piątym wyborem polskich internautów szukających informacji sportowych. Wyżej znalazły się tylko serwisy wchodzące w skład ogólnotematycznych portali horyzontalnych, takich jak np. Sport.Interia.pl, która również należy do Grupy Polsat Plus. W minionym miesiącu Polsatsport.pl zanotował ponad 3,5 miliona realnych użytkowników i ponad 26 milionów odsłon. W tym drugim ujęciu serwis ten już po raz czwarty w 2024 roku przekroczył barierę 20 milionów.

Hity czerwca w kanałach sportowych Polsatu

W czerwcu kanały z rodziny Polsat Sport dostarczą widzom kolejnych emocji. Na kibiców czekają między innymi turnieje finałowe Ligi Narodów siatkarek i siatkarzy. Wielbiciele tenisa mogą z kolei oglądać rozgrywane na nawierzchni trawiastej turnieje w Londynie i Halle, w takcie których topowi zawodnicy będą szlifować formę na legendarny Wimbledon. Najsłynniejszy turniej tenisowy świata królować będzie w kanałach sportowych Polsatu w lipcu.  

polsat_sport_1_liderem_telewizyjnego_segmentu_sportowego_w_maju._swietne_wyniki_polsatsport.pl_002.jpg

  

Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go. Szczegółowy plan transmisji dostępny jest w portalu Polsatsport.pl. Z ofertą publicznego odtwarzania dla obiektów HoReCa można zapoznać się pod adresem www.publiczneodtwarzanie.pl

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 05.06.2024