POLSAT najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia!

Data: 
27 gru 2019

Tegoroczne święta bezsprzecznie należały do Telewizji Polsat! Łącznie w Wigilię oraz Święta Bożego Narodzenia stacja uzyskała średnie udziały na poziomie 9,6% w grupie wszystkich widzów i 11,8% w grupie wiekowej 16-49. Jak co roku widzowie najchętniej wybierali świąteczne pozycje programowe Polsatu – prawie 3,8 miliona widzów zasiadło przed telewizorami w wigilijny wieczór, by zobaczyć kultową komedię „Kevin sam w domu”. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także wigilijny koncert „Wielkie Kolędowanie z Polsatem” z Warszawy, który obejrzało ponad 2,2 miliona widzów.

Stało się to już swego rodzaju tradycją, że w Wigilię Polsat deklasuje konkurencję pod względem popularności wśród Polaków. Tego dnia w obu grupach audytoryjnych stacja uzyskała średnie udziały na poziomie prawie 15 % w grupie wszystkich widzów i 17,6 % w grupie 16-49. Wpływ na tak dobre wyniki oglądalności miały czołowe punkty programowe, dzięki którym Polsat za każdym razem plasował się na pozycji lidera pasma.

„Wielkie Kolędowanie z Polsatem” z Warszawy osiągnęło średnio 23,9% SHR w grupie wszystkich widzów oraz 25,9% w grupie wiekowej 16-49.

Podczas tegorocznych świat nie mogło zabraknąć kultowej pozycji programowej stacji – komedii „Kevin sam w domu”. Film okazał się absolutnym hitem, który w tym roku w wigilijny wieczór obejrzało aż 3,8 miliona widzów. Polsat uzyskał średnie udziały na poziomie 30% w grupie 4+ i niemal 40% w grupie komercyjnej.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 02.01.2020