Po raz pierwszy w Polsce turniej w grze online będzie transmitowany w telewizji ogólnodostępnej. Rozgrywki „League of Legends Championship Series” na antenie Polsat Sport News

Data: 
26 maj 2015


Już od 28 maja przez 4 czwartkowe wieczory (28 maja i 4, 11 i 18 czerwca) od 18.00 Polsat Sport News transmitować będzie rozgrywki „League of Legends: Championship Series” - uznawane za jedną z najważniejszych dyscyplin e-sportowych. Jest to wydarzenie wyjątkowej rangi, ponieważ po raz pierwszy relację turnieju w grze online będzie można obejrzeć na antenie telewizji ogólnodostępnej. Relacje z wydarzenia poprzedzać będzie studio, które poprowadzi Michał „Avahir” Kudliński, a turniejowe starcia komentować będą Adam „Musek” Górski oraz Dominik „Nero Intergate” Dąbrowski.

1286511.jpg

Formuła sportu elektronicznego (e-sportu), jakim jest m.in. „League of Legends: Championship Series,” przyciąga ogromne rzesze graczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, głównie dzięki niwelowaniu barier spotykanych w sporcie tradycyjnym, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia rywalizacji sportowej. Rozgrywki e-sportowe przyciągają także setki tysięcy widzów wypełniających po brzegi największe hale i stadiony. Choć setki graczy siedzą przed ekranami komputerów, a widzowie śledzą ich rozgrywkę na ogromnych telebimach, to kibicują i reagują równie żywiołowo jak na meczach piłkarskich.

Po ogromnym sukcesie gry komputerowej z gatunku MOBA - „League of Legends” wydanej w 2009 roku, która w ciągu roku od wydania została pobrana ponad milion razy, każdego dnia na całym świecie zasiada do niej 27 milionów graczy Informacje dostępne na oficjalnej stronie producenta: www.riotgames.com. Riot Games, producent gry, postanowił powołać rozgrywki nazywane „League of Legends: Championship Series” (w skrócie LCS) z pulą nagród sięgającą milionów dolarów, które szybko stały się jednym z najważniejszych wydarzeń e-sportowych w roku. Championship Series przyciągają ogromne rzesze widzów (czy to na streamy, czy też w miejsce, gdzie odbywają się rozgrywki).

 „League of Legends: Championship Series” to rozgrywki ligowe, w których 10 drużyn walczy o zwycięstwo. Po każdej turze ligowej odbywają się play offy, w których najniżej uplasowane drużyny walczą o pozostanie w lidze - w trakcie gdy najlepsi zmagają się o puchar.

Polska jest jednym z najważniejszych krajów na e-sportowej mapie świata. Światowej rangi imprezy dla zawodowych graczy rozgrywane są w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Polacy mają też na swoim koncie sukcesy, w ubiegłym roku drużyna Virtus.pro, pod przewodnictwem Wiktora "TaZ" Wojtasa, została mistrzem świata w grze Counter Strike: Global Offensive.

Nasi rodacy tez pojawia się w transmitowanych rozgrywkach LCS - m. in. w składzie drużyny Team Roccat gdzie będziemy mogli zobaczyć w akcji:

Marcina „Jankos” Jankowskiego - w Jungli

Pawła „Woolite” Pruskiego - na AD Carry

Oskara „VandeR” Bogdana – na Support

Remigiusza „Overpow” Puscha – jako Sub.

Pierwsze rozgrywki „League of Legends Championship Series”  będą transmitowane na antenie Polsat Sport News, ogólnopolskiej stacji naziemnej 28 maja o godzinie 18.00. Kolejne - 4, 11 i 18 czerwca także o godzinie 18.00.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.05.2015