Nowy cyfrowy dekoder Familijny produkcji Cyfrowego Polsatu

Data: 
07 kwi 2009

Cyfrowy Polsat wprowadził do oferty nowy cyfrowy dekoder Familijny wyprodukowany we własnej fabryce. Ten drugi już model zaprojektowany i wykonany przez zespół konstruktorów i programistów platformy jest oferowany obok innych dekoderów tej klasy - Samsunga DSB-S305G, EchoStara DSB-717 i dekodera Mini, także produkcji Cyfrowego Polsatu.

Pierwszy model naszej produkcji - dekoder Mini - spotkał się z bardzo miłym przyjęciem przez klientów, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kolejnego. Co ważne, własna fabryka pozwala nam na rozwijanie dekoderów bardzo dobrej jakości, przy zauważalnie niższych kosztach produkcji w porównaniu do ceny zakupu dekoderów od zewnętrznych producentów. Natomiast funkcjonalności odbiorników projektujemy na podstawie zbadanych oczekiwań naszych klientów, dzięki czemu mamy pewność, że trafia do nich sprzęt zaspokajający ich potrzeby - powiedział Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych w Cyfrowym Polsacie S.A.

Dekoder Familijny jest przystosowany do odbioru telewizji cyfrowej w standardowej rozdzielczości. Obsługuje wszystkie niezbędne dla widzów funkcje, jak na przykład elektroniczny przewodnik po programach, wyszukiwanie kanałów, tryb TV/radio, proporcje ekranu 4:3 i 16:9, nadzór rodzicielski.

Najnowszy produkt Cyfrowego Polsatu wyposażony jest w optyczne cyfrowe wyjście sygnału audio, które umożliwia transmisję dźwięku przestrzennego oraz zapewnia bezpieczne połączenie dekodera ze wzmacniaczem audio. Ponadto, gwarantuje wysoką jakość obrazu o dużej dynamice kolorów.

Podobnie jak dekoder Mini, dekoder Familijny charakteryzuje się bardzo małą mocą zasilania - 13 Watt. Posiada także gniazdo umożliwiające podłączenie go do gniazdka 12V, które jest używane, np. w przyczepach kampingowych.

W procesie projektowania dekodera Familijnego brano pod uwagę nie tylko kwestie techniczne, ale także oczekiwania użytkowników co do wyglądu sprzętu. Szybki i niezawodny procesor firmy ST Microelectronics kryje się pod metalową obudową, która nie tylko zapewnia większe bezpieczeństwo i trwałość dekodera, ale także dodaje mu niezwykłego uroku i elegancji.

Dekoder Familijny można kupić na własność wraz z wybranym pakietem programowym z oferty Cyfrowego Polsatu - Mini, Familijny, Familijny + HBO, Relax Mix, Relax Mix + HBO, Super Film - już za 99 zł.

Specyfikacja techniczna dekodera Familijnego

Dane ogólne:

. EPG (elektroniczny przewodnik po programach)
. Obsługa do 4000 kanałów
. Wiele trybów wyszukiwania w tym szybkie/automatyczne skanowanie satelity
. Sortowanie kanałów*
. Aktualizacja oprogramowania poprzez satelitę (OTA)
. Teletekst za pomocą dekodera teletekstu w TV
. Tryb TV, Radio
. Proporcje ekranu: 4:3, 16:9
. Wyciszenie audio
. Nadzór rodzicielski
. Wyłącznik czasowy* 
. Komunikaty SMS
. Elektroniczna instrukcja obsługi*
. Zgodność z MPEG-2/DVB
. demodulator odbiornika
. Pobieranie częstotliwości - 950-2150 MHz
. Złącze IF - gniazdowe, wejście
. Sterowanie LNB  - 13/18V, 0/22 kHz, DiSEqC™, Tone BURST
. Demodulator - QPSK
. Szybkość przesyłania danych - 1- 45 Msym/s (zgodne z SCPC/MCPC)
. System wideo - PAL  

Złącza:

. Video - 1 x SCART (CVBS, RGB), 1 X RCA (CVBS)
. Audio - SCART (L+R), 2 x RCA (L + R)
. SPDIF - cyfrowe wyjście audio (optyczne)

Zasilanie:

. Zasilanie dekodera to 12 V DC z zasilacza zewnętrznego 230V AC/12V DC
. Pobór mocy dekodera 13 W max

*Funkcja dostępna w kolejnych wersjach oprogramowania. Oprogramowanie dekodera aktualizuje się automatycznie przez satelitę.

 

prstats.po?p=220456

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014