Nowe stacje bazowe i kolejne miejscowości w zasięgu Internetu HSPA+ Cyfrowego Polsatu

Data: 
28 sty 2011

44 stacje bazowe, 9 miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców i ponad 1,2 miliona potencjalnych klientów w zasięgu, to kolejny etap rozbudowy sieci radiowej HSPA+, z której korzysta Cyfrowy Polsat.

W wyniku regularnego rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej spółki Aero2, z której korzysta Cyfrowy Polsat, na terenie kraju przybyły 44 stacje bazowe. Dzięki nowym masztom, w zasięgu bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu platformy, świadczonego w technologii HSPA+ MIMO, znalazło się 9 nowych miast z zaludnieniem powyżej 20 tysięcy mieszkańców i wiele mniejszych miejscowości, a na obszarach większości województw został zwiększony dotychczasowy zasięg. Dzięki temu usługa Internetu Cyfrowego Polsatu jest dostępna dla 48% populacji kraju oraz 40% abonentów platformy.

Do grona użytkowników Internetu Cyfrowego Polsatu mogą dołączyć mieszkańcy takich miast jak: Dębica, Hajnówka, Jarosław, Mielec, Mińsk Mazowiecki, Ostrowiec Świętokrzyski, Puławy, Stalowa Wola i Tczew, a także mniejszych miejscowości, jak np. Nowa Dęba, Zagórz, Ozorków, Sędziszów Małopolski, Solec Kujawski czy Łańcut. Na dzień dzisiejszy w zasięgu mobilnego Internetu spółki znajduje się blisko 11 tys. miejscowości.

Internet Cyfrowego Polsatu HSPA+ w technologii MIMO zapewnia wysokie prędkości transmisji danych - do 28,8 Mb/s przy pobieraniu i do 5,76 Mb/s przy wysyłaniu. Usługa dostępna jest od 1 lutego 2010 r. Na koniec 2010 r. z Internetu HSPA+ Cyfrowego Polsatu korzystało ponad 25 tysięcy klientów.

W I kwartale br. spółka, jako pierwszy dostawca w Polsce, planuje uruchomić najszybszy Internet mobilny. Najnowocześniejsza technologia LTE będzie zapewniała usługę o prędkości do 100 Mb/s. Od grudnia 2010 r. trwają zapisy na promocję Internetu LTE. Pierwszych 10 000 klientów będzie mogło korzystać z Internetu w tej technologii za darmo nawet przez pół roku.

Z aktualną mapą zasięgu Internetu dostarczanego przez Cyfrowy Polsat można zapoznać się na stronie www.cyfrowypolsat.pl w zakładce "Internet".

 

prstats.po?p=220560

Ostatnia aktualizacja 25.09.2014