Kolejny świetny wynik oglądalności meczu reprezentacji Polski! Ponad 7,2 milionów widzów obejrzało 4 bramki Polaków w meczu Gruzja – Polska w Polsacie i Polsacie Sport

Data: 
17 lis 2014

Ostatnią, 4 bramkę Polaków obejrzało ponad 8 mln widzów w Polsacie i Polsacie Sport. Reprezentacja Polski znów była zwycięska. W piątkowym meczu o punkty eliminacji Euro 2016 rozbiła na wyjeździe Gruzję 4:0 po bramkach Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka, Sebastiana Mili i niezawodnego w ostatnich meczach Arkadiusza Milika. Średnia oglądalność spotkania wyniosła pond 5,6 mln widzów na obu antenach. Całkowity zasięg meczu to 11,3 milionów kibiców, którzy choć przez minutę oglądali transmisję tego spotkania.

Na antenie Telewizji Polsat mecz śledziło średnio ponad 4,9 mln widzów, a ponad 720 tys. widzów oglądało transmisję w Polsacie Sport. Łącznie na obu antenach mecz oglądał, co trzeci widz – 36,8% SHR w grupie 4+ i 40,8% SHR w grupie 16-49! Telewizja Polsat w trakcie jego nadawania była liderem w obu grupach audytoryjnych osiągając 32,1% SHR wśród wszystkich badanych i 35,9% SHR w grupie komercyjnej. Nadający to spotkanie Polsat Sport miał 4,7% SHR udziału w grupie 4+ i 4,9% SHR w grupie komercyjnej. Najbardziej udane dla Polaków i obfitujące w gole 30 minut drugiej połowy meczu na obu antenach oglądało ponad 7,2 mln kibiców. To kolejny doskonały wynik oglądalności reprezentacji Polski na naszych antenach. Poprzednie mecze z Niemcami i Szkocją oglądało odpowiednio 9,7 i 10,7 milionów widzów.

Spotkanie ze Gruzją komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a w studio: Marcin Feddek, Wojciech Kowalczyk, Tomasz Łapiński, Sławomir Majak i Jacek Ziober.

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra 29 marca na wyjeździe. Rywalem biało- czerwonych będzie reprezentacja Irlandii. 

-------------------------------------------

Eliminacje do Euro 2016 to 53 reprezentacje, 10 kolejek i 30 dni meczowych. 256 meczów w fazie grupowej i 8 spotkań barażowych w tym mecze największych europejskich drużyn Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Holandii, Anglii czy Portugalii. Na naszych kanałach można zobaczyć nawet 9 spotkań dziennie i co najmniej 810 minut gry Polaków do końca eliminacji!

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 17.11.2014