Kolejne bezpieczne wakacje z Plusem i Telewizją POLSAT!

Data: 
10 lip 2014

Jak udzielać pierwszej pomocy, kiedy nie należy wypływać w morze, jak bezpiecznie chodzić po górach, co zrobić, by się dziecko nie zgubiło, jak bez problemów dojechać do celu podróży? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w każdy weekend na antenach Telewizji POLSAT i Polsat News, w ramach cyklu „Bezpieczne wakacje".

„Bezpieczne wakacje", to cykl programów realizowanych przez sieć Plus oraz Telewizję POLSAT i Polsat News we współpracy z wodnymi i górskimi służbami ratowniczymi. Przez całe wakacje w soboty i niedziele, między godz. 7.00, a 13.00, na antenach telewizji POLSAT i Polsat News emitowane będą krótkie wejścia antenowe prowadzone przez Krzysztofa Ibisza i Marka Horczyczaka. W programach tych pojawią się eksperci, z którymi prowadzący będą rozmawiać o bezpieczeństwie w górach i nad wodą oraz o atrakcjach turystycznych w danym rejonie kraju. Dzięki pokazom ratownictwa górskiego i wodnego widzowie będą mieli też okazję zapoznać się ze specyfiką pracy służb ratowniczych. Dowiedzą się jak bezpiecznie wypoczywać i jakich błędów nie popełniać podczas wakacji nad wodą i w górach.

Łączenia telewizyjne realizowane będą z wykorzystaniem mobilnego Internetu LTE dostarczonego przez sieć Plus, a na imprezach „Bezpieczne wakacje" nad wodą pojawią się specjalne sterowce z routerami Wi-Fi promujące ofertę Power LTE, dzięki którym każdy będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnego Internetu.

  W ramach tegorocznych „Bezpiecznych wakacji" Plus powraca z akcją rozdawania dzieciom specjalnych opasek na rękę z numerem ratunkowym 601100100 oraz miejscem na wpisanie przez rodziców lub opiekunów swojego numeru telefonu. Opaski będą rozdawane podczas mazurskich i nadmorskich imprez „Bezpiecznych wakacji".

  Pierwszy odcinek „Bezpiecznych wakacji" w Istebnej już za nami. Zapraszamy na kolejne, które będą miały miejsce:

  • 12-13.07.2014 Szczawnica/Kluszkowce- Bezpieczne wakacje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i 60 lecie Grupy Podhalańskiej GOPR
  • 19-20.07.2014 Świnoujście- Bezpieczne wakacje z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Mistrzostwa ratowników w zawodach morskich
  • 26-27.07.2014 Mrągowo/Giżycko– Bezpieczne wakacje z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym
  • 02-03.08.2014 Gdynia– Bezpieczne wakacje z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Puchar Polski w zawodach ratowników WOPR
  • 09-10.08.2014 Sopot/Hel - Bezpieczne wakacje z Sopockim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Moto Safety Day i zawody ratowników wodnych
  • 16-17.08.2014 Krynica- Bezpieczne wakacje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym
  • 23-24.08.2014 Sopot/Gdańsk- Bezpieczne wakacje z Sopockim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym
  • 30-31.08.2014 Kołobrzeg- Bezpieczne wakacje z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym

  Wszystkich podróżujących i wypoczywających na wakacjach Plus zachęca do skorzystania z rozwiązań dostępnych w ofercie sieci, które pomogą spędzić ten czas przyjemnie i bezpiecznie. Właściciele smartfonów mogą pobrać na telefon „NaviExpert Plus", czyli aplikację z najbardziej aktualnymi mapami i podpowiedziami dla pieszych. NaviExpert pomoże odnaleźć najszybszą trasę dojazdu i najbliższy przystanek autobusowy. Aby ją zainstalować i przetestować (przez 7 dni) należy wysłać SMS o treści NAVI na numer 8045. Kolejną polecaną, i to nie tylko na czas wakacji, aplikacją jest „Gdzie Jest Dziecko - Bezpieczna Rodzina". Pozwala ona m.in. na sprawdzenie aktualnego miejsca pobytu bliskiej osoby, np. dziecka gdy spędza wakacje z dala od domu, umożliwia też wysyłanie powiadomienia, że wszystko jest O.K. Wysłanie wiadomości SMS, tym razem GJD na numer 8045, umożliwia pobranie aplikacji zawierającej mapę, na której w każdym momencie możemy sprawdzić, gdzie znajduje się nasza pociecha.

  Dziś nowoczesne technologie odgrywają ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa turystom. Plus już od kilkunastu lat współpracuje z wodnymi i górskimi służbami ratowniczymi i jest ich partnerem technologicznym. Stworzone w ramach tej współpracy Centra Koordynacji Ratownictwa wraz z ośrodkami pomocniczymi są podstawą unikalnego w skali światowej Zintegrowanego Systemu Ratownictwa obsługującego specjalne numery ratunkowe. Nad wodą jest to numer 601100100, natomiast w górach - 601100300. Dzięki uruchomieniu systemu udało się maksymalnie skrócić czas zlokalizowania osoby, która wezwała pomoc. Ponad 70% interwencji GOPR, TOPR, WOPR i MOPR doszło do skutku po połączeniu na numery ratunkowe.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 03.10.2014