Internet Cyfrowego Polsatu we Wrocławiu

Data: 
04 lis 2010

Wrocław jest kolejnym miastem, które w ciągu ostatnich kilku tygodni znalazło się w zasięgu bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu HSPA+ Cyfrowego Polsatu świadczonego w technologii MIMO.

Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mają teraz dostęp do najszybszego mobilnego Internetu w Polsce pozwalającego na transfer danych z prędkością do 28,8 Mb/s, dzięki zastosowaniu technologii MIMO. Miesiąc temu najmłodsza usługa Cyfrowego Polsatu pojawiła się w Białymstoku, Węgrowie, Skarżysku - Kamiennej i Przasnyszu.

Internet HSPA+ w technologii MIMO, z której korzysta Cyfrowy Polsat zapewnia wysokie prędkości transmisji danych - do 28,8 Mb/s przy pobieraniu i do 5,76 Mb/s przy wysyłaniu. Technologia MIMO pracująca w oparciu o zastosowanie wielu anten nadawczych i odbiorczych w stacji bazowej i terminalu, umożliwia jednoczesne przesłanie kilku różnych strumieni danych, dzięki czemu uzyskujemy wyższą, do 28,8 Mb/s przepływność, lepszą jakość transmisji oraz optymalizujemy wykorzystanie częstotliwości. Pozwala to na swobodne korzystanie ze wszystkich zastosowań Internetu - praca z przeglądarką, pobieranie i wysyłanie plików, odtwarzanie filmów, transmisje on-line materiałów HD i 3D, itp.

Szerokopasmowy Internet Cyfrowy Polsat dostarcza od 1 lutego br. na częstotliwości 900 MHz, w oparciu o infrastrukturę spółki Aero 2, budowaną przez Sferię. Obok telewizji i telefonii komórkowej, to już trzecia usługa w portfolio operatora. W ramach Multioferty wszystkie usługi dostępne są z jedną umową, opłatą abonamentową i fakturą. Na dzień dzisiejszy w zasięgu mobilnego Internetu spółki znajduje się blisko 11 tys. miejscowości. Sieć radiowa Aero2 jest sukcesywnie rozbudowywana, dzięki czemu regularnie zwiększa się zasięg Internetu Cyfrowego Polsatu, docierając do coraz większej liczby potencjalnych klientów.

Z aktualną mapą zasięgu Internetu dostarczanego przez Cyfrowy Polsat można zapoznać się na stronie www.cyfrowypolsat.pl w zakładce "Internet".

 

prstats.po?p=220640

Ostatnia aktualizacja 25.09.2014