eTornister Plusa w Gimnazjum Nr 4 w Ciechanowie

Data: 
31 mar 2015

Już od jutra tornistry uczniów pierwszych klas Gimnazjum Nr 4 w Ciechanowie będą lżejsze. W ręce pierwszoklasistów trafią tablety wyposażone w zaawanasowaną platformę edukacyjną zapewniającą dostęp do multimedialnych podręczników, ćwiczeń i lektur na urządzeniach mobilnych, a dodatkowo także szybki Internetem LTE od sieci Plus. To wszystko w ramach programu eTornister, dzięki któremu od 1 kwietnia nauka będzie bardziej interaktywna, a lekcje języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, matematyki, fizyki,  informatyki i religii ciekawsze.

Wdrożenie programu poprzedziły konsultacje społeczne, prowadzone przez prezydenta miasta. Rodzice chętnie przyjęli propozycję prezydenta. Przystąpienie do programu nie będzie wiązać się dla nich z żadnymi kosztami. Uczniowie będą mogli korzystać z tabletów zarówno w szkole jak i w domu. Tablety trafią również do nauczycieli.

„Bardzo się cieszę, że rodzice gimnazjalistów tak pozytywnie zareagowali na ten pomysł. Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań, jest bardzo ważne. Nauka dzięki temu może być łatwiejsza i ciekawsza.” – powiedział Krzysztof Kosiński, Prezydent Miasta Ciechanów.

nowy_obraz_14_1.png

Do pilotażowego programu eTornister w Ciechanowie wybrano Gimnazjum Nr 4, którego uczniowie w ostatnich trzech latach osiągali najlepsze wyniki egzaminów gimnazjalnych. Łącznie w ręce uczniów i nauczycieli trafi ponad 100 tabletów.

„Nasz tablet z Internetem, wyposażony w interaktywne podręczniki i ćwiczenia bardzo usprawnia pracę w szkolę, ale to przede wszystkim szansa na rozwój dla młodzieży i nauczycieli. Przechodzimy z epoki kredy do w pełni cyfrowej edukacji. Tablety w Ciechanowie będą wykorzystywane nawet na lekcjach wychowania fizycznego.” – mówi Jędrzej Chmielewski, kierownik do spraw handlowych B2B Polkomtelu, współautor projektu.

Wdrożenie eTornistra obejmuje również aplikację edukacyjną Elektroniczny Rozkład Lekcji, którą przygotował uczeń ciechanowskiej szkoły, Wojciech Zięba.

Jak podkreśla Jędrzej Chmielewski – „Przykład tej aplikacji, bardzo wysoko ocenionej przez naszych programistów, pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w młodych ludziach. Dzisiaj z dumą włączamy go do projektu, a uczniowie z Ciechanowa zyskali doskonały przykład do naśladowania. Budowa kompetencji cyfrowych to podstawa tworzenia nowoczesnego społeczeństwa.”

eTornister to platforma edukacyjna wyposażona w podręczniki i ćwiczenia szkolne oraz dostęp do Internetu, zintegrowane w nowoczesnym tablecie z technologią LTE. Jest to produkt oferowany przez operatora sieci Plus, przeznaczony dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt eTornister realizowany jest wspólnie z partnerami:

  • LG Electronics Polska, który dostarcza wysokiej jakości tablety LG PAD 8.0 z szybkim Internetem LTE.

  • PZU, który ubezpiecza urządzenia.

  • Dostawcą platformy eTornister jest firma Mobile Box SA z Poznania, a treści edukacyjne dostarczane są przez wiodące wydawnictwa edukacyjne.

    Do projektu eTornister mogą się przyłączać samorządy i szkoły w całej Polsce.

    Więcej na www.plus.pl/eTornister

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 31.03.2015