Cyfrowy Polsat umacnia współpracę z TVN

Data: 
16 lis 2007

Cyfrowy Polsat SA podpisała z TVN SA umowę dotyczącą dołączenia TVN Gra do oferty platformy. Kanał od 1 lipca br. będzie dostępny dla wszystkich abonentów Cyfrowego Polsatu na pozycji 73 na liście kanałów platformy.

TVN Gra to ósmy kanał Grupy TVN, obok TVN, TVN Siedem, TVN 24, TVN Turbo, TVN Style i TVN Meteo i Telezakupy Mango, który znajdzie się w ofercie platformy. Podpisana umowa zapewnia obecność kanału w Cyfrowym Polsacie przez najbliższych kilka lat.

 "Cieszymy się z poszerzenia współpracy z TVN. TVN Gra był jedynym kanałem, co do którego nie porozumieliśmy się z TVN w zeszłym roku, podpisując wieloletnią umowę o współpracy.  Teraz z pełnej oferty kanałów TVN dostępnej w naszym podstawowym pakiecie będzie korzystać ponad 1,5 miliona abonentów, którzy stanowią doskonałą widownię dla tej stacji telewizyjnej." - mówi Dominik Libicki, prezes zarządu, Cyfrowy Polsat SA.

"Umowa z Cyfrowym Polsatem oznacza dla TVN Gra istotny bo 50% wzrost zasięgu technicznego. Po niespełna 2 latach od uruchomienia kanał TVN Gra, osiągnął pełną zakładaną dystrybucję, co oczywiście przełoży się na wzrost przychodów. Porozumienie to traktuję jako kolejny krok w zacieśnianiu długoterminowej współpracy z platformą Cyfrowego Polsatu" - mówi Olgierd Dobrzyński, Członek Zarządu TVN SA.

Według danych AGB Nielsen Media Research w maju TVN Gra miał zasięg techniczny 22,9%. Po włączeniu do Cyfrowego Polsatu zasięg TVN Gra wzrośnie do około 34%. Tym samym będzie porównywalny do zasięgu TVN24 (38,5%) i pozostałych kanałów tematycznych TVN (TVN Meteo - 37,8%; TVN Style 35,2%; TVN Turbo 35,5%). Dzięki obecności w Cyfrowym Polsacie TVN Gra osiągnie dystrybucję porównywalną z innymi kanałami tematycznymi Grupy TVN, wynoszącą około 5 milionów abonentów.

TVN Gra zastąpi na liście kanałów Cyfrowego Polsatu dostępny dotychczas na tej pozycji kanał iTV.

prstats.po?p=220407

Ostatnia aktualizacja 26.09.2014