Cyfrowy Polsat i ADB nawiązują współpracę w celu rozwoju nowoczesnych rozwiązań TV dla swoich klientów

Data: 
03 wrz 2015

Cyfrowy Polsat i ADB nawiązały współpracę w celu wspólnego rozwoju rozwiązań i nowoczesnych usług telewizyjnych. Firmy, wykorzystując swoje dotychczasowe technologie i wiedzę inżynierską, planują dostarczać nowe, atrakcyjne i konkurencyjne usługi telewizyjne oparte o nowo uruchomioną przez ADB platformę ConnectedOS znajdującą w chmurze i dekodery produkowane przez Cyfrowy Polsat.

Cyfrowy Polsat wdroży do produkowanych przez siebie dekoderów oprogramowanie firmy ADB oparte o rozwiązania telewizji zintegrowanej i spersonalizowanej, zwiększając doznania telewizyjne swoich abonentów i udostępniając zupełnie nowy sposób nawigacji i interakcji. Jednocześnie będzie dostawcą dekoderów dla ADB, które będzie je wykorzystywać przy tworzeniu kompleksowych produktów do personalizowanej telewizji dla swoich klientów biznesowych.

- Naszym celem jest dostarczanie widzom atrakcyjnych, wysokiej jakości usług, dlatego nieustannie szukamy rozwiązań, które rozszerzą i wzbogacą naszą ofertę dla konsumentów, realizując jednocześnie nasze cele biznesowe – mówi Dariusz Działkowski, Członek Zarządu ds. Technicznych, Cyfrowy Polsat S.A.ADB jest uznaną globalną firmą z ogromną wiedzą lokalną. Partnerstwo z ADB będzie wspierało nasze działania mające na celu zapewnianie naszym abonentom coraz to bardziej zaawansowanych usług telewizyjnych, odpowiadających na ich rosnące potrzeby związane z dostępnością telewizji w dowolnym miejscu i czasie. Z drugiej strony Cyfrowy Polsat, ze swoją szeroką znajomością rynku płatnej telewizji, doskonałymi wynikami operacyjnymi i wieloletnim doświadczeniem w produkcji dekoderów, będzie doskonałym partnerem dla ADB, wspierającym rozwój kompleksowych rozwiązań tej firmy.

- W nowej erze telewizji zintegrowanej dla operatorów i dostawców płatnej telewizji niezwykle ważne jest szybkie i sprawne dostarczanie rozwiązań, których oczekują widzowie oraz jednoczesna dbałość o wzrost przychodów od klienta i minimalizacja wskaźnika rezygnacji z usług – mówi Peter Balchin, Prezes Zarządu ADB.Nasza wiedza połączona z proponowanymi rozwiązaniami stawia nas w pozycji doskonałego partnera na rynku telewizji cyfrowej. Bardzo się cieszymy z możliwości współpracy z tak dużym i doświadczonym operatorem jak Cyfrowy Polsat oraz rozwoju naszych rozwiązań dla zintegrowanej i spersonalizowanej telewizji z wykorzystaniem nowoczesnych dekoderów Cyfrowego Polsatu.

ConnectedOS jest hybrydową platformą opartą o usługi w chmurze i centralne oprogramowanie zainstalowane w urządzeniu, pozwalającą rozwijać, wdrażać i zarządzać urządzeniami podłączonymi do Internetu i aplikacjami Internetu Rzeczy (IoT). Poprzez połączenie rozwiązań i usług, ConnectedOS upraszcza integrację, przyspiesza rynkowe wdrożenie usług operatora i zmniejsza koszty dostarczania interaktywnych usług telewizyjnych dla abonentów. Nowa platforma firmy ADB zostanie po raz pierwszy zaprezentowana podczas wystawy IBC 2015, która odbędzie się w Amsterdamie od 11 do 15 września br.

Cyfrowy Polsat jest największym dostawcą płatnej telewizji w Polsce i jedną z czołowych platform satelitarnych w Europie. Firma oferuje widzom dostęp do ponad 160 kanałów, a także takie usługi dodatkowe jak: pay-per-view (PPV), wideo na życzenie (VOD), online TV, catch up TV i multiroom. W 2007 roku Cyfrowy Polsat otworzył własną fabrykę dekoderów i od tego czasu wyprodukował kilka milionów sztuk urządzeń o różnych parametrach. Jest także właścicielem największej polskiej telewizji internetowej Ipla.

Rozwiązanie spersonalizowanej telewizji ADB to innowacyjna i bogata w funkcje kompleksowa oferta, która pozwala operatorom i dostawcom płatnej telewizji sprostać wyzwaniom zmieniającego się rynku mediów i zachowań konsumentów poprzez dostarczanie materiałów wideo i innych treści dla platform płatnej telewizji, serwisów VOD i internetowych (OTT). Sercem rozwiązania jest wielokrotnie nagradzane oprogramowanie ADB GraphyneTV, które wspiera dostarczanie treści dla telewizji linearnej, usług VOD na dekoderach z twardym dyskiem, serwisów wideo na życzenie i telewizji internetowych.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 04.09.2015