Bardzo dobre wyniki wiosennej nowości Polsatu „The Brain. Genialny Umysł”

Data: 
26 kwi 2017

Emitowana wiosną nowość Polsatu, program „The Brain. Genialny Umysł”, w którym zwykli ludzie prezentują swoje ponadprzeciętne umiejętności, co tydzień gromadziła przed telewizorami średnio prawie dwa miliony widzów. Niezwykły show zanotował udziały w rynku na poziomie 15,4% w grupie komercyjnej i 11,9% wśród wszystkich oglądających. Stacja poprawiła wynik w tym paśmie względem ubiegłej wiosny.  

dsc_0108.jpg

W ośmiu odcinkach „The Brain. Genialny Umysł” poznaliśmy ponad 40 osób o niezwykłych zdolnościach. Uczestnicy musieli: rozpoznać wszystkie rodzaje tańca tylko ze słuchu; zapamiętać dziesięć czterocyfrowych kodów, by otworzyć 10 sejfów; a także bez patrzenia tylko i wyłącznie ze słuchu wskazać trzy instrumenty, które przestaną grać podczas występu orkiestry symfonicznej; bez patrzenia, tylko i wyłącznie z pamięci połączyć w pary 40 siedzących studio bliźniaków; dokładnie odwzorować właściwe miejsce, numer i położenie dwudziestu śladów na zainscenizowanym miejscu zbrodni, pomieszanych przez później przez jurorów.

W każdym odcinku jurorzy: Anita Sokołowska, Cezary Żak, Mariusz Pudzianowski oraz ekspert - pracownik naukowy University of California w San Diego doktor  Mateusz Gola i publiczność zgromadzona w studio mieli naprawdę ciężkie zadanie, by wyłonić najlepszego z pięciu uczestników o najbardziej zaskakujących i niespotykanych umiejętnościach. Zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych oraz tytuł Genialnego Umysłu. A w gronie wygranych, osób o niewyobrażalnych umiejętnościach, znaleźli się: człowiek-nawigacja, który zna rozkład jazy wszystkich autobusów w Warszawie – Grzegorz Cieplak, dziewczynka o muzycznym wzroku, rozpoznająca po ruchu smyczka graną na skrzypcach melodię – uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej Ania Wieleńska z Kielc, człowiek magnetofon - potrafiący odtworzyć ludzką mowę, dźwięk, śpiew i to zarówno od przodu, jak i od tyłu – Krzysztof Kubistal, lekarz weterynarii, człowiek o genialnym wzroku umiejący w dwóch skomplikowanych mozaikach odnaleźć różniący je szczegół – Tomasz Bielawski, kobieta o nieziemskich słuchu – Izabela Wojcierowska, dziewiętnastoletni utytułowany w Polsce i w Europie szachowy arcymistrz – Krzysztof Duda, specjalista od układania kostki pod wodą – Kamil Przybylski oraz dwunastoletni geniusz wspinaczki z zamkniętymi oczami – Kostek Sobański. 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.04.2017