5 nowych kanałów w Cyfrowym Polsacie

Data: 
30 sty 2012

1 lutego br. Cyfrowy Polsat, największa platforma satelitarna w Polsce, włączy 5 nowych kanałów tematycznych: AXN Spin w HD, BBC HD, HISTORY HD, ID Investigation Discovery oraz TTV. Tym samym liczba kanałów w jakości HD dostępnych na platformie wzrośnie do 25. Jednocześnie operator w związku z decyzją nadawcy wyłączy kanał TVN+1 HD.

Stacje AXN Spin w HD, BBC HD oraz HISTORY HD wzbogacą ofertę dodatkowego pakietu Extra HD i zajmą odpowiednio pozycje 139, 141 i 128 na liście kanałów platformy. ID Investigation Discovery rozszerzy zawartość podstawowego pakietu Familijnego HD. Natomiast TTV będzie dostępny dla wszystkich abonentów Cyfrowego Polsatu.

- Dbamy o regularny rozwój naszej oferty programowej w oparciu o kryteria jakościowe oraz zbadane oczekiwania klientów, a naszym widzom przedstawiamy pakiet wyselekcjonowanych kanałów o różnorodnej tematyce. Teraz włączamy pięć nowych propozycji programowych, w tym trzy w jakości HD, wierząc, że wielu spośród 3,5 milionów naszych abonentów znajdzie wśród nich propozycję odpowiednią dla siebie - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.

AXN Spin w HD, czwarty z kolei kanał z rodziny AXN w Polsce i w Cyfrowym Polsacie, skierowany jest do młodych widzów między 13 a 25 rokiem życia. W ofercie AXN Spin znajdują się takie seriale jak Słodkie Kłamstewka, Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak, Rzeka, kultowe anime takie jak Naruto, czy Dragon Ball, filmy np. Faceci w czerni, Spider-Man, Aniołki Charliego, Piraci z Karaibów: Klątwa umarlaka, Toy Story oraz filmy animowane typu American Dad!, The Boondocks, Robot Chicken. W niedalekiej przyszłości planowane są również produkcje lokalne. Kanał AXN Spin wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy aktywnie użytkują media, oglądają telewizję, poszukują treści w Internecie, należą do społeczności internetowych, korzystają z tabletów, telefonów komórkowych i wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych. AXN Spin to kanał tematyczny, który przekształci się w cyfrowe centrum rozrywki, platformę, która dzięki wykorzystaniu nowych technologii pozwoli widzom aktywnie tworzyć i dzielić się kontentem.

Największy światowy nadawca telewizyjny BBC zaproponuje widzom Cyfrowego Polsatu swoją flagową stację w wysokiej rozdzielczości - BBC HD. Kanał prezentuje brytyjskie oraz międzynarodowe wielokrotnie nagradzane produkcje dokumentalne, poświęcone sztuce oraz rozrywkowe emitowane w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, w polskiej wersji językowej. Oferta obejmuje m.in. serial Cuda układu słonecznego, podróż poprzez układ słoneczny, w którą widzów zabiera profesor Brian Cox oraz serię Jak kształtowała nas Ziemia, opowieść o wpływie naturalnych sił naszej planety na ludzką cywilizację. W ramówce znajdzie się także znany na całym świecie cykl Świat Natury, w ramach którego zobaczymy serie Życie i Potęga przyrody, szczegółowo prezentujące najbardziej niezwykłe sceny z życia dzikiej przyrody. Krystaliczną jakość dźwięku i obrazu gwarantuje sygnał native HD, co na pewno docenią najbardziej wybredni widzowie.

HISTORY HD to trzeci kanał z portfolio spółki medialnej A+E Networks UK, który zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wzbogaci ofertę największej platformy satelitarnej w Polsce. HISTORY HD oferuje wysokiej jakości programy, które przybliżają widzom fascynujące wydarzenia opowiedziane z nowych perspektyw i za pomocą barwnych rekonstrukcji, podważając tradycyjny sposób postrzegania historii. HISTORY HD bawi i przyciąga widzów, zabierając ich na spotkanie z rzeczywistością inną niż wszystkie. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.historytv.pl/ oraz na profilu www.facebook.com/HISTORYpolska.

ID Investigation Discovery to już ósma propozycja Discovery Networks dla abonentów Cyfrowego Polsatu. ID umożliwia widzom zrozumienie tajemniczych a zarazem intrygujących ścieżek życia. To świat zbrodni, laboratoriów kryminalnych i zjawisk paranormalnych. Kanał skierowany jest do widzów dorosłych między 25 a 54 rokiem życia, z natury dociekliwych i krytycznych, którzy uwielbiają wyzwania umysłowe. Kanał ID Investigation Discovery oferuje widzom trzymające w napięciu programy, w których odbiorcy mogą śledzić dynamiczne zwroty akcji, rozszyfrowywać umysły przestępców i zdobywać wiedzę niezbędną do prowadzenia dochodzeń oraz wyjaśniania spraw kryminalnych. ID ukazuje wszystkie strony i aspekty śledztw, pokazuje historie ze zjawiskami paranormalnymi w tle, analizuje wątki historyczne a także omawia tajemnice medycyny oraz rolę nauki w wykrywaniu sprawców przestępstw.

Cyfrowy Polsat do swojej listy kanałów dołączy także stację TTV. TTV to kanał telewizyjny o charakterze społeczno-interwencyjnym, oferujący programy publicystyczne, informacyjne, poradnikowe, dokumentalne i rozrywkowe. TTV wyróżnia interaktywność - programy stacji będą współtworzone przez widzów.

Jednocześnie z dniem 1 lutego br. z oferty Cyfrowego Polsatu, w związku z decyzją nadawcy, zostanie wycofany kanał TVN+1 HD.

 

prstats.po?p=220476

Ostatnia aktualizacja 25.09.2014