2,8 mln widzów oglądało koncert 25 - lecia RMF FM w Telewizji Polsat

Data: 
09 lut 2015

Wielki urodzinowy koncert z okazji 25 – lecia, najpopularniejszego w Polsce i Europie, radia RMF FM oglądało w sobotni wieczór na antenie Telewizji Polsat średnio ponad 2,8 mln widzów. Dało to stacji pozycję lidera w obu grupach audytoryjnych i bardzo dobry wynik na poziomie 18,4 % SHR w grupie 4+, oraz 19,3% SHR w grupie komercyjnej. W plebiscycie słuchaczy na Artystę 25 - lecia triumfował zespół Perfect.

(dane: Nielsen Audience Measurement)

Na scenie Teatru Narodowego wystąpiły największe polskie gwiazdy muzyczne: Agnieszka Chylińska, Enej, Kamil Bednarek, Patrycja Markowska, Kayah, Mrozu, Dżem, Bracia  i Krzysztof Cugowski oraz zespoły Perfect i Varius Manx. Zagraniczną gwiazdą wieczoru była Indila, której piosenka "Derniere Danse" został wybrana przez słuchaczy RMF FM Przebojem Roku 2014.

Wydarzeniem koncertu były wspólne występy Agnieszki Chylińskiej i Igora Herbuta – wokalisty zespołu LemON, oraz Krzysztofa Cugowskiego z synem Piotrem na co dzień współtworzącym zespół Bracia. W plebiscycie słuchaczy na artystę 25- lecia wygrał zespół Perfect, a w 10 najważniejszych wykonawców ćwierćwiecza znaleźli się jeszcze: Lady Pank, Dżem, Andrzej Piaseczny, Ira, Maanam, Agnieszka Chylińska, Edyta Górniak, Budka Suflera i Enej.

Koncert poprowadzili Magda Wojtoń, Darek Maciborek, Kamil Baleja i Hubert Urbański.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 09.02.2015