15 lat Czwórki

Data: 
31 mar 2015

15 lat temu rozpoczął nadawanie kanał telewizyjny TV4. Po Polsacie i TVN  jest to najstarsza telewizja komercyjna w Polsce (nie licząc płatnej Canal+). Od początku sygnał stacji dostępny jest za pośrednictwem nadajników naziemnych, sieci kablowych i platform satelitarnych. Dzięki procesowi cyfryzacji TV4 – która w czerwcu 2013 roku zakończyła naziemne nadawanie analogowe – w połowie roku 2014 objęła swoim zasięgiem 99,7% gospodarstw domowych. Obecnie Czwórka dostępna jest na multipleksie MUX-2 DVB-T. W 2013 roku spółkę Polskie Media nabyła Telewizja Polsat i od 31 grudnia jest ona bezpośrednim nadawcą programu TV4.

Czwórka - kojarzona z takimi programami jak „Galileo”, „Drogówka” czy najnowszy hit stacji „Policjantki i Policjanci” - prezentuje zróżnicowaną ofertę dla szerokiej widowni. W ramówce Czwórki, w której ważną pozycję zajmują produkcje polskie, obok programów rozrywkowych, dokumentalnych i popularnonaukowych, znajdują się seriale i bogaty wybór pozycji filmowych.

Pierwsze miesiące 2015 roku przyniosły Czwórce pozycję lidera naziemnej telewizji cyfrowej pod względem przyrostu udziałów w grupie komercyjnej (wzrost aż o 33%  w stosunku do  I kwartału 2014 r.) oraz kolejne rekordy oglądalności notowane przez najnowszy hit stacji „Policjantki i Policjanci" -  najlepiej oglądany odcinek drugiego sezonu serialu zobaczyło ponad 1,3 mln widzów, co w grupie 16-49 przełożyło się na 8,8% udziałów w rynku telewizyjnym.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 31.03.2015