10 lat „Wydarzeń" na antenie Telewizji POLSAT

Data: 
09 paź 2014

nowy_obraz_6.png

„Wydarzenia”, flagowy program informacyjny Telewizji POLSAT i Polsat News, ma już 10 lat. Program powstał 11 października 2004 roku z przekształcenia „Informacji”, które były pierwszym niezależnym serwisem informacyjnym w Polsce. Dziś „Wydarzenia”, nadawane o godz. 15.50 (wydanie popołudniowe) i 18.50 (wydanie główne), gromadzą przed telewizorami blisko 5 milionów widzów. Główne „Wydarzenia” to jeden z najchętniej oglądanych programów Telewizji POLSAT i Polsat News.  

Flesz WYDARZEŃ: 

 • „Wydarzenia” to najbardziej obiektywny i bezstronny program informacyjny w Polsce (według niezależnych badań opinii, m.in. CBOS oraz raport SWPS)
 • Codziennie oba wydania „Wydarzeń”, główne o godz. 18.50 i popołudniowe o 15.50, śledzi blisko 5 mln widzów
 • „Wydarzenia” to program, który zyskał najwięcej widzów spośród wszystkich programów informacyjnych rok do roku
 • Jeden z najchętniej oglądanych programów Telewizji POLSAT od 10 lat i najchętniej oglądany program stacji informacyjnej Polsat News i kanału publicystycznego Polsat News 2
 • Jedyny program informacyjny nadawany jednocześnie na trzech antenach: Polsat, Polsat News, Polsat 2
 • Znakiem rozpoznawczym „Wydarzeń” są niezmiennie od 10 lat tematy bliskie ludziom – zdrowie i społeczeństwo
 • Od 10 lat „Wydarzenia” są zaangażowane w społeczną akcję „Mikołajkowego Bloku Reklamowego”, z którego dochód przeznaczany jest na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat
 • Znani i cenieni prowadzący „Wydarzenia” – Jarosław Gugała, Dorota Gawryluk, Joanna Wrześniewska –Sieger, Magda Sakowska i Maciej Stroiński
 • Stabilny i doświadczony zespół reporterów, który od 10 lat przekazuje najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata
 • Pięciu stałych korespondentów zagranicznych w Waszyngtonie, Londynie, Moskwie, Berlinie i Brukseli
 • Rozbudowana sieć ośrodków regionalnych wyposażonych w studia oraz wozy transmisyjne
 • Nowoczesny newsroom zlokalizowany w Warszawie
 • Najnowocześniejszy system do redagowania, montażu i tworzenia grafik
 • 150 stanowisk pracy dla reporterów, wydawców, producentów, kierowników produkcji
 • Newscopter, który nadaje na żywo z pokładu prosto do studia „Wydarzeń” i Polsat News w jakości HD

„Wydarzenia” to przede wszystkim wiarygodność i niezależność. Najważniejszą zasadą jaką kieruje się zespół to obiektywizm i trzymanie równego dystansu wobec wszystkich sił politycznych. Dziennikarze „Wydarzeń” bezkompromisowo patrzą na ręce przedstawicielom władzy. Szczególną uwagę poświęcają jednak tematom pokazującym krzywdę i niesprawiedliwość, z jaką na co dzień spotykają się Polacy. To specjalność i cel „Wydarzeń” – być blisko ludzi. Zaangażowanie społeczne programu wynika z postrzegania pracy dziennikarza jako misji, która polega na dostarczaniu widzom prawdziwych i obiektywnych informacji. To w imieniu widzów „Wydarzenia” uważnie śledzą poczynania polityków, pamiętając jednocześnie o wielkiej odpowiedzialności społecznej, jaka spoczywa na dziennikarzach. Widzowie postrzegają „Wydarzenia” jako program obiektywny i darzą je zaufaniem. To z naszego programu widzowie dowiadują się co stało się wydarzeniami dnia. Nasi reporterzy docierają do najdalszych zakątków Polski i strategicznych miejsc na świecie, aby przekazywać i relacjonować to, co ważne dla polskiego społeczeństwa. Widzom „Wydarzeń” pokazywaliśmy najważniejsze wybory Polaków ostatniej dekady, m.in. wybory parlamentarne, prezydenckie i samorządowe, nasi reporterzy byli obecni na frontach najważniejszych konfliktów zbrojnych. Relacjonowaliśmy śmierć Papieża i wybory jego następców, tragiczne wydarzenia w Smoleńsku, pokazywaliśmy osiągnięcia naukowe i medyczne ratujące życie, docenialiśmy przełomowe odkrycia Polaków na całym świecie. Byliśmy wszędzie tam, gdzie działy się rzeczy ważne dla polskiego społeczeństwa.

Program tworzą znani i cenieni dziennikarze. W gronie prowadzących program znajdują się: Jarosław Gugała, Dorota Gawryluk, Magda Sakowska, Maciej Stroiński oraz Joanna Wrześniewska-Sieger. Popołudniowe wydanie nadawane o godz. 15.50 prowadzą: Joanna Wrześniewska-Sieger, Maciej Stroiński, Wojciech Szeląg i Agnieszka Gozdyra. Głównymi wydawcami serwisu są Ewa Jarosławska oraz Grzegorz Kozak. Zespół reporterów „Wydarzeń” tworzą m.in.: Małgorzata Ziętkiewicz, Piotr Michalak, Michał Kwiatkowski, Agnieszka Mosór, Jan Mikruta, Marek Sygacz, Robert Gusta, Grzegorz Kępka, Dariusz Ociepa, Agnieszka Milczarz, Małgorzata Mikulska-Rembek, Monika Zalewska, Stanisław Wryk, Mira Skórka, Magdalena Hykawy. Zespół na co dzień korzysta z nowoczesnego newsroomu, najnowocześniejszego  systemu: do redagowania tekstów, montażu, tworzenia grafiki komputerowej i archiwizowania materiałów. System ma sto pięćdziesiąt komputerowych stanowisk pracy dla reporterów, wydawców, prezenterów, producentów i kierowników produkcji. Na potrzeby „Wydarzeń” pracuje codziennie około stu osób: dziennikarzy, kierowników produkcji, operatorów, producentów, informatyków, grafików, realizatorów oraz inżynierów systemu. Na sukces programu oprócz warszawskiego newsroomu, pracuje także rozbudowana sieć ośrodków regionalnych w całym kraju wyposażonych w studia oraz wozy transmisyjne. Wydarzenia zagraniczne relacjonuje pięciu stałych korespondentów: w Waszyngtonie - Zuzanna Falzmann, Moskwie - Tomasz Kołakowski, Berlinie - Tomasz Lejman, Brukseli - Dorota Bawołek i Londynie - Ewa Żarska.

Nowy program informacyjny „Wydarzenia” powstał 11 października 2004 roku z przekształcenia „Informacji”, które to były pierwszym, niezależnym programem informacyjnym w Polsce. Dziś „Wydarzenia” nadawane są codziennie o godz. 18.50, a w dni powszednie również o 15.50. Przełomową datą w historii  programu był 6 czerwca 2008 roku, kiedy to „Wydarzenia” rozpoczęły nadawanie z nowego, nowoczesnego i największego studia newsowego w Polsce przeznaczonego do produkcji programów informacyjnych i publicystycznych (z tego samego studia nadawany jest Polsat News). Program zyskał także całkowicie nową oprawę graficzną. Od momentu powstania kanału informacyjnego Polsat News „Wydarzenia” nadawane są jednocześnie na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News, a po utworzeniu kanału publicystycznego Polsat News 2 – również na tej antenie. „Wydarzenia” obecnie wchodzą w skład redakcji Polsat News. Dyrektorem Polsat News i Polsat News 2 jest Henryk Sobierajski.

Prowadzący i reporterzy „Wydarzeń”, od początku nadawania kanału informacyjnego Polsat News, przygotowują autorskie programy i materiały na antenę stacji. W dni powszednie po głównym wydaniu „Wydarzeń”, Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała i Magda Sakowska przeprowadzają rozmowy z czołowymi politykami w programie „Gość Wydarzeń”. Jarosław Gugała oraz Dorota Gawryluk prowadzą także autorski program publicystyczny, w którym raz w tygodniu właśnie w Polsat News spotykają się „Premierzy”. Magda Sakowska oraz Dariusz Ociepa prowadzą autorskie podsumowanie dnia publicystów Polsat News „To był dzień” oraz „To był dzień. Otwarcie”. Maciej Stroiński realizuje na antenie Polsat News program „To jest dzień”, który jest pierwszym podsumowaniem dnia. Po „Wydarzeniach 15.50” nadawana jest w Polsat News „Rozmowa Wydarzeń”, w której prowadzący serwis rozmawia z zaproszonym do studia gośćmi na najważniejsze tematy dnia. Jan Mikruta i Grzegorz Kozak prowadzą magazyn geopolityczny o tematyce międzynarodowej w Polsat News 2 – „To był dzień na świecie”. Agnieszka Gozdyra i Wojciech Szeląg natomiast zapraszają gości do magazynu „Tak czy Nie”.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 09.10.2014