eTornister

W 2014 r. Plus uruchomił projekt eTornister. Jest to zaawansowany system edukacji mobilnej, zastępujący  tradycyjne podręczniki i ćwiczenia w szkole

eTornister to integracja wszystkich niezbędnych w procesie nauki materiałów, a więc podręczników i książek, ale także słowników, encyklopedii i materiałów pomocniczych. Uczeń i nauczyciel mają je na swoim tablecie z dużym, czytelnym kolorowym ekranem, dostępem do Internetu LTE. Co ważne, eTornister mają do swojej dyspozycji 24h/dobę, przez cały czas nauki, zarówno w szkole jak i po lekcjach. Platforma eTornister umożliwia również korzystanie z narzędzi elektronicznych wspierających proces zarządzania szkołą, takich jak dzienniki elektroniczne. Nauczyciel ma dzięki niemu cały czas dostęp do listy uczniów, ocen, uwag i kontaktu z rodzicami.

Program prowadzony jest w wybranych szkołach publicznych, m.in. w Gimnazjum nr 92 i nr 94 w Warszawie (Ursynów, łącznie ok. 300 osób), Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie (ok. 100 osób), Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie (ok. 100 osób)

Wdrożenie programu zwykle poprzedzają konsultacje społeczne.

Projekt eTornister realizowany jest we współpracy z partnerami:.

  • LG Electronics Polska, który dostarcza wysokiej jakości tablety LG PAD 8.0 z szybkim Internetem LTE.

  • PZU, który ubezpiecza urządzenia.

  • Mobile Box SA, która jest dostawcą platformy eTornister

  • Wiodące wydawnictwa edukacyjne, które dostarczają treści edukacyjne.

Do projektu eTornister mogą przyłączać się samorządy i szkoły w całej Polsce.

Ostatnia aktualizacja 05.05.2015