Wszyscy abonenci Grupy Polsat obejrzą bez żadnych dodatkowych opłat Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn Polska 2014

Data: 
31 lip 2014

Telewizja Polsat w sytuacji wycofania się sponsorów transmisji na antenie otwartej, braku realnego zainteresowania ze strony innych nadawców prawami telewizyjnymi oraz braku koordynacji tak ważnej imprezy ze strony instytucji państwowych, została zmuszona do podjęcia decyzji, że jedynym wyjściem na pokazanie Mistrzostw Świata 2014 w Polsce jest ich zaoferowanie na żywo w systemie płatnym.

Dostęp do Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 zostanie zaproponowany wszystkim operatorom satelitarnym i kablowym w systemie płatnym na jednakowych warunkach.

Grupa Polsat zdecydowała, że wszyscy klienci Grupy będą mogli obejrzeć Mistrzostwa Świata bez żadnych dodatkowych opłat.

Siatkarski mundial nigdy nie odbyłby się w Polsce, gdyby Telewizja Polsat nie zakupiła w 2008 roku „wszystkich” praw do Mistrzostw Świata.

„Cieszę się, że w 2008 roku dzięki naszej determinacji udało się sprowadzić siatkarski mundial do Polski. Dzięki temu ponad 800 tysięcy widzów w halach i na Stadionie Narodowym będzie mogło na żywo oglądać najlepszych siatkarzy na świecie podczas drugiej najważniejszej imprezy sportowej w historii Polski” – powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Wycofanie się sponsorów transmisji oraz wycofanie się instytucji państwowych z koordynacji imprezy – w przeciwieństwie do tego, co miało miejsce podczas Euro 2012

Telewizja Polsat sprzedała prawa telewizyjne do imprezy do ponad 160 krajów na całym świecie, co jest ogromną szansą dla kompleksowej promocji Polski i polskich firm w świecie. Mimo to MŚ 2014 zostały uznane niesłusznie za komercyjne przedsięwzięcie Telewizji Polsat. W Polsce zabrakło centralnej koordynacji i nadania imprezie narodowej rangi, taką jaką miało Euro 2012.

Telewizja Polsat zrobiła wszystko, aby MŚ 2014 były pokazywane w telewizji bezpłatnej. Niestety, po wielu miesiącach rozmów, sponsorzy, z którymi negocjowano, z niezrozumiałych powodów wycofali się, mimo że były już gotowe odpowiednie umowy gwarantujące transmisje na antenie otwartej. W związku z brakiem możliwości pozyskania nowych sponsorów telewizyjnej transmisji, Telewizja Polsat zaprosiła wszystkich nadawców o zasięgu ogólnopolskim do składania ofert na prawa do transmisji w Polsce. Nikt nie był nimi poważnie zainteresowany, a TVP złożyła ofertę poniżej kosztów produkcji sygnału telewizyjnego. Jedynym wyjściem okazało się więc zaoferowanie MŚ 2014 w systemie płatnym.

„Niewątpliwie łatwiej, wygodniej i taniej byłoby kupić prawa telewizyjne tylko na terytorium Polski i transmitować MŚ 2014 z innego kraju niż Polska - organizując jedynie przekaz telewizyjny, studio i komentarz - tak jak robiliśmy to dotychczas. Wtedy jednak MŚ 2014 nie odbyłyby się w Polsce. Mimo różnych przeciwności jestem dumny z tego, że to historyczne wydarzenie udało nam się sprowadzić do Polski i z pewnością będzie to święto wszystkich kibiców siatkówki w Polsce i na świecie” – powiedział Maciej Stec, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży i Zakupów Zagranicznych, Telewizja Polsat Sp. z o.o.

Nowy system dystrybucji sygnału telewizyjnego

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn Polska 2014 będą oferowane w całkowicie nowym systemie – od 30 sierpnia do 21 września zostaną uruchomione 4 dedykowane kanały, w tym jeden w jakości HD i SD, a trzy w SD. Wszystkie kanały jako całość – pakiet MŚ 2014 – zostały odpłatnie zaoferowane sieciom kablowym i platformom satelitarnym na tych samych warunkach, które następnie będą decydować o formie i sposobie udostępnienia tych kanałów swoim abonentom. W ramach oferty zaproponowane zostaną 103 mecze i ok. 200 godzin transmisji meczów na żywo, siatkówka na najwyższym światowym poziomie i relacje z imprezy, która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce dzięki Telewizji Polsat.

Mecz otwarcia z rekordową liczbą widzów na trybunach – na antenie otwartej Polsatu

Święto siatkówki, jakim będzie ceremonia i mecz otwarcia MŚ 2014 na Stadionie Narodowym w obecności rekordowej liczby ponad 62 tysięcy kibiców, będzie transmitowane na antenie otwartej stacji Polsat.

Abonenci Grupy Polsat obejrzą MŚ 2014 bez dodatkowych opłat

Platforma Cyfrowy Polsat jako pierwsza zdecydowała się zakupić prawa dla swoich abonentów. Wszyscy obecni i nowi abonenci Cyfrowego Polsatu obejrzą całe Mistrzostwa bez dodatkowych opłat, co oznacza, że największe święto kibiców siatkówki zagości w ponad 3,5 mln polskich domów, czyli w co czwartej rodzinie – co w sumie w samym Cyfrowym Polsacie daje widownię ponad 11 mln osób.

Dodatkowo trwają prace nad rozwiązaniem, które umożliwi oglądanie Mistrzostw Świata 2014 bez dodatkowych opłat abonentom sieci Plus.

„Sport zawsze był ważny dla nas i naszych klientów, a Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014, które po raz pierwszy odbędą się w Polsce, to wyjątkowe wydarzenie. Równie wyjątkowi i ważni są dla nas nasi abonenci, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy o udostępnieniu im wszystkich meczów bez dodatkowych opłat. Wierzymy, że dzięki takim działaniom ich zadowolenie i radość z korzystania z naszych usług będą rosnąć. Zadaniem telewizji jest dostarczanie niecodziennych emocji, a tych na pewno nie zbraknie podczas Mistrzostw. Cieszymy się, że nasi abonenci przeżyją je razem z nami. Naszym celem jest zaproponowanie wszystkim klientom naszej Grupy jak najszerszego dostępu do wydarzenia w ramach różnych technologii, a o szczegółach będziemy informować wkrótce” – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

Mistrzowski poziom realizacji telewizyjnej

Realizacja telewizyjna transmisji na najwyższym światowym poziomie do ponad 160 krajów:

  • Każdy ze 103 meczów siatkarskich Mistrzostw Świata będzie prezentowany w najwyższym siatkarskim standardzie jakości realizacji telewizyjnej, do jakiego Telewizja Polsat przyzwyczaiła widzów, pokazując chociażby Ligę Światową. Każde ze spotkań będzie realizowane w jakości HD, na każdym oprócz standardowych kamer będą też kamery super slow motion.
  • Mecze Polskiej reprezentacji będą obsługiwane przez 2 wozy HD umożliwiające realizację telewizyjną na 14 kamer, w tym 2 super slow motion i jedną ultra slow motion fotografującą do 700 klatek na sekundę. W meczu otwarcia Polska – Serbia, po raz pierwszy w Polsce na meczu siatkarskim, będzie wykorzystana spidercam pokazująca akcję z góry, a na co dzień wykorzystywana na boiskach piłkarskich.
  • Każdemu ze spotkań będą towarzyszyć analizy i komentarze naszych dziennikarzy ekspertów, m.in.: Tomasza Swędrowskiego, Wojciecha Drzyzgi, Jerzego Mielewskiego, Ryszarda Boska, Ireneusza Mazura. Gośćmi studia podczas spotkań będą osobowości polskiej siatkówki, byli mistrzowie świata – złotej drużyny Huberta Wagnera, a także zawodnicy młodszego pokolenia, byli reprezentanci, m. in. Piotr Gruszka czy Łukasz Kadziewicz. Oprócz centralnego studia w Warszawie, w najważniejszych spotkaniach mistrzostw oraz na wszystkich meczach Polaków, powstaną dodatkowe studia, które będą umiejscowione na stadionie i w halach.
  • W sumie przy realizacji telewizyjnej będzie pracować ponad 300 osób.

prstats.po?p=286020

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 03.10.2014