Wrześniowe nowości w „VOD na telewizor” Cyfrowego Polsatu. Magia kina na telewizorze!

Data: 
21 wrz 2012

Choć wraz z początkiem września w szkołach rozbrzmiewa pierwszy dzwonek, a miejscowości letniskowe pustoszeją, to nadchodząca jesień też ma swoje uroki. Dłuższe wieczory sprzyjają rodzinnemu spędzaniu czasu i wspólnemu oglądaniu premier kinowych. Dlatego VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa Cyfrowego Polsatu zaprasza fanów wszystkich gatunków filmowych na różne produkcje – od lekkich i wprowadzających w dobry nastrój filmów (m.in. „Seksualni, niebezpieczni”, „Kac Wawa”), przez pełne akcji fabuły (m.in. „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, „Przetrwanie”, „Ghost Rider 2”, „Łowcy głów”) czy wzruszające historie (m.in. „Róża”, „Przełamując wiarę”), aż po pouczające kino familijne (m.in. „Gorylek śnieżek w Barcelonie”, „Tulisie”).

Rodzime produkcje wojenne

Tuż po zakończeniu II wojny światowej na Ziemie Odzyskane dociera Tadeusz (Marcin Dorociński), były żołnierz AK. Na Mazurach odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Róża (Agata Kulesza) próbuje samotnie prowadzić gospodarstwo, ale z czasem przestaje ukrywać, że przydałaby się jej pomoc. Mężczyzna zostaje a z czasem nieznajomi stają się sobie coraz bliżsi. Czy po wojennym koszmarze miłość między tą poharataną przez los dwójką jest możliwa czy raczej z góry skazana na klęskę? „Róża” Wojciecha Smarzowskiego to nie tylko film o miłości w nieludzkich czasach, ale także odważny obraz ukazujący koszmar, jakiego doświadczyli cywile w trakcie i po wojnie. Film warto obejrzeć także ze względu na przejmujące i realistyczne kreacje, które stworzyli Dorociński i Kulesza.

„Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” to trzymający w napięciu film szpiegowski z plejadą gwiazd polskiego kina, m.in. Martą Żmuda-Trzebiatowską, Emilem Karewiczem, Stanisławem Mikulskim, Tomaszem Kotem i Piotrem Adamczykiem. Fabuła filmu utrzymana jest w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziana językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną akcją. Legendarny Hans Kloss („J-23”) wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest jego stary znajomy – Hermann Brunner. Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się jednocześnie ocalić z wojennej pożogi piękną Elsę… Czy będzie dla niej gotów zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji i jak ją zakończy? 

Od śmiechu po dramatyczne wzruszenia

„Seksualni, niebezpieczni” to czterech nastolatków, którzy po zakończeniu liceum, udają się na Kretę, aby… bawić się na całego! Scenariusz filmu tylko z pozoru przypomina amerykańskie produkcje w stylu „American Pie” czy „Supersamiec”. W rzeczywistości na ekranie rządzi porządny, dobrze przemyślany brytyjski humor. Twórcy śmieją się niemalże ze wszystkiego – od młodzieńczej głupoty nastolatków, poprzez współczesną modę aż po stereotypowe postrzeganie Brytyjczyków czy Greków. To dobra komedia, podczas której widz wciąż się śmieje.

Dobry nastrój VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa proponuje kontynuować razem z bohaterami komedii „Kac Wawa” w reżyserii Łukasza Karwowskiego. Andrzej (Borys Szyc) przygotowuje się do ślubu. Tuż przed tą ważną ceremonią spotyka się z kolegami (Michał Żurawski, Mariusz Pujszo, Antoni Pawlicki, Michał Milowicz), żeby spędzić z nimi niezapomniany wieczór kawalerski. Panowie zaczynają od kart, ale – jak to zwykle bywa w takich okolicznościach – sprawy przybierają niespodziewany obrót. Jaki będzie finał wieczorku kawalerskiego?

Przełamując wiarę” to kolejna propozycja VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej w reżyserskim debiucie Very Farmigi, inspirowanym wspomnieniami Carolyn Briggs w autobiografii „This Dark World”. Film przestawia historię młodej, delikatnej kobiety, zmagającej się z życiem oraz uczącej się miłości i zaufania. To obraz pokazujący, że niezależnie od tego, ile razy upadniemy, to mamy w sobie wszystko, co potrzebne, by się podnieść i stać się silniejszym.

Prestiż, pieniądze, przetrwanie – męska gra

W sercu Alaski dochodzi do katastrofy lotniczej, w której ginie 117 pasażerów. Tylko ośmiu uchodzi z życiem, pozostając bez ciepłej odzieży, jedzenia i jakiegokolwiek kontaktu ze światem. Znajdują się na odludziu skutym lodem, ale żyją! Największą przeciwnością wcale nie są nieokiełznane siły natury, ale – jak się okazuje – oni sami. Każdy „rozbitek” musi zmierzyć się ze swoimi słabościami i lękami. Uznani za zaginionych, ścigani przez stado wygłodniałych... wilków, nie mieliby żadnych szans na przetrwanie, gdyby nie jeden z nich. Jeszcze wczoraj chciał umrzeć, a dziś będzie walczył, by przeżyć za wszelką cenę. Wszystko dla pewnej kobiety… Jakiej? Trzeba zobaczyć „Przetrwanie” – obrazRidleya Scotta, znanego z produkcji takich jak „Helikopter w ogniu”, „Gladiator”, „Robin Hood”.

Czy da sięoszukać przeznaczenie? Ghost Rider 2” to opowieść o mężczyźnie, który postanowił tego spróbować.Już po raz drugi poznamy losy Johny’ego Blaze’a (Nicolas Cage), który odnosi wrażenie, że jest Bogiem... Wraca w iście diabelskim stylu i fenomenalny sposób ściga demony. Widz zaś zostaje zabrany na ostrą przejażdżkę szybkimi motocyklami, którym towarzyszą widowiskowe sceny kaskaderskie w wykonaniu bohaterów z piekła rodem.  

O czym mógłby marzyć perfekcyjny w każdym calu trzydziestoletni mężczyzna? Ma wszystko – zdrowie, pracę, rodzinę… Sęk w tym, że – aby wieść wystawne życie – Roger musi od czasu do czasu uzupełniać zasoby finansowe wymyślnymi kradzieżami dzieł sztuki. Pewnego dnia żona przedstawia mu przystojnego klienta Clasa Greve'a , który dzięki intratnej ...posadzie w koncernie elektronicznym wszedł w posiadanie drogocennego obrazu. Planując perfekcyjny napad na rezydencję Greve'a, Roger nie przypuszcza nawet, że trafił na wyjątkowo trudnego i przebiegłego przeciwnika. Jak zakończy się zmaganie Rogera (Aksel Hennie) można przekonać się, oglądając „Łowców głów”.

Bajka dobra na wszystko

W ciepły, wiosenny dzień krówka - marzycielka Mumu spotyka w parku stado śnieżnobiałych owieczek. Jest zafascynowana ich widokiem i nie może się nadziwić, jak wiele różni je od dotychczasowych kompanów jej zabaw (inteligentnego misia Pysia, psotnej żyrafy Fafy, małomównego ptaszka Ćwirka, nieustraszonego psa Pikusia i najczulszej świnki świata Chrumci). Co będzie, kiedy łaciata marzycielka dowie się, że śliczne owieczki to słynne artystki, przygotowujące się do występu przed wielką widownią? Czy Mumu zrozumie, że prawdziwa przyjaźń jest ważniejsza od pięknego wyglądu i sławy? „Tulisie” to niepowtarzalna opowieść, nie tylko dla małych widzów, o roli i znaczeniu prawdziwej przyjaźni.

Podobno rodzina i przyjaciele są najważniejsi, ale co się stanie, jeżeli zostajemy przez nich odtrąceni? Takie rozterki przeżywawyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego – jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci,  ale dla innych człekokształtnych lokatorów zoo, jest źródłem wstydu. Odtrącony i wyszydzany, postanawia wyruszyć w sekretną misję do serca wielkiego miasta, gdzie rezyduje wszechwładna wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla. Tak rozpoczyna się... niezwykła przygoda „Goryla śnieżka w Barcelonie”,sprytnej małpki oraz jej przyjaciela, wesołej czerwonej pandy.

We wrześniowej ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej można również powrócić do hitów ubiegłego miesiąca, takich jak: „Rzeź”, „John Carter”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Iron Sky”, „Bóg zemsty”, „Ścigana”.

prstats.po?p=223105

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 24.09.2014