Wrześniowe nowości w VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu

Data: 
07 wrz 2011

Jesień zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią - krótsze i chłodniejsze dni. Taka pogoda sprzyja "nadrabianiu" zaległości w premierach kinowych. To dobry czas dla fanów wszystkich gatunków filmowych, więc we wrześniu VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa Cyfrowego Polsatu zaprasza na różne produkcje - od lekkiego, przyjemnego i relaksującego kina (m.in. "Burleska", "Wojna żeńsko-męska", "Jeż Jerzy"), przez mroczne fabuły (m.in. "Oczy Julii", "Oddział", "Zbaw mnie ode złego", "Świt: Daybreakers"), poruszające historie (m.in. "Między światami", "Somewhere. Między miejscami"), aż po przygodę i opowieści fantasy ("Polowanie na czarownice", "Cross: Amulet i berło", "Żelazny rycerz").

Produkcje mrożące krew w żyłach

W sennym miasteczku Riverton, jak głosi legenda, seryjny morderca przysiągł, że powróci, aby zamordować siedmioro dzieci urodzonych tej nocy. Teraz, 15 lat później, ludzie znowu zaczynają znikać. Czy psychopata powrócił w ciele jednego z siedmiu nastolatków, czy przeżył swoją śmierć? Widzowie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej będą mogli się o tym przekonać, zamawiając film "Zbaw mnie ode złego" w reżyserii mistrza thrillerów i horrorów - Wesa Cravena, twórcy takich hitów, jak seria "Krzyk" czy "Koszmar z ulicy Wiązów".

Wampiry zawsze były "smakowitym" tematem dla kina. W "Świt: Daybreakers" wampiry  przejmują kontrolę nad Ziemią. Początkowo w wyniku przypadku - nagłej epidemii - a później już świadomie, kiedy mieszkańcy planety dobrowolnie poddają się przemianie, żeby żyć wiecznie. Nowa rasa przejmuje kontrolę, a ludzie są chwytani i hodowani jak zwierzęta, które dostarczają jej niezbędnego pokarmu. Co się jednak stanie, gdy ludzkiej krwi, od której uzależnione są wampiry, zacznie brakować? Przekonajcie się w towarzystwie Ethana Hawke, Willema Dafoe i Sama Neilla.

Już wielokrotnie można się było przekonać, że Hiszpanie robią jedne z najlepszych filmów grozy. "Oczy Julii" to thriller nakręcony przez Guillema Moralesa, w którym piękna Belén Rueda ("W stronę morza", "Sierociniec") odkrywa spisek, będący najprawdopodobniej przyczyną tragicznego końca życia jej siostry. Piękna Sara, po wieloletniej chorobie zaczyna odzyskiwać zdrowie, jednak coś popycha ją do odebrania sobie życia. Okoliczności są na pozór banalne - depresja i nieudany zabieg. Tytułowa Julia nie wierzy jednak wynikom śledztwa i pragnie na własną rękę rozwikłać wszystkie zagadki związane ze śmiercią siostry. Jej zaangażowanie jest tym większe, że sama cierpi na te same, co siostra dolegliwości.

John Carpenter znany z takich produkcji jak: "Ucieczka z Los Angeles", "Halloween", "Mgła", przedstawia widzom o stalowych nerwach jedną ze swoich najnowszych produkcji - "Oddział". Główne role grają Amber Heard ("Informers", "Alpha Dog") i Danielle Panabaker ("Opętani", "Mr.Brooks"), a film opowiada o pacjentce szpitala psychiatrycznego, która uważa, że ktoś morduje innych pacjentów. W nocy nad miasteczkiem Nord Bend przechodzi nawałnica. Na oddział z objawami amnezji trafia młoda dziewczyna, która uprzednio podpaliła swój dom. Szpitalne korytarze przemierza niematerialna postać  i zatrzymuje się przed drzwiami izolatki, w której przebywa główna bohaterka. Nocną ciszę rozdziera przejmujący krzyk. To tylko początek tego, co mistrz gatunku przygotował dla swoich fanów.

Historia i fantasy ramię w ramię

Zwolennicy opowieści o odwiecznej walce dobra ze złem nie będą zawiedzeni wrześniowymi propozycjami VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu. "Polowanie na czarownice" opowiada o dwóch dezerterach-krzyżowcach, którzy sprzeciwiają się rozkazom zabijania w imię Boga. W drodze powrotnej do domu zostają jednak schwytani i za brak lojalności, skazani na śmierć. Jedynym ratunkiem dla Behmen'a (Nicolas Cage) i Felson'a (Ron Perlman) okazuje się być ponowne służenie Kościołowi. W zamian za eskortowanie czarownicy do odległego miasta mają zostać oczyszczeni z zarzutów.

Kiedy piękne kobiety znikają z ulic Los Angeles, nadchodzi czas, by Callan (Brian Austin Green) oraz jego ekipa specjalistów od broni. wkroczyli do akcji i rozwikłali tajemnicę. Posiadając niezwykłą moc, którą daje starożytny celtycki krzyż, Callan musi walczyć, by powstrzymać nieśmiertelnego wikinga, zanim ten zniszczy cały rodzaj ludzki. W filmie "Cross: Amulet i berło" występują również: Vinnie Jones ("Kill the Irishman"), Tom Sizemore ("Collar", "Latający chłopcy", "RED"), Rachel Miner i Samantha Mumba. Kto odniesie zwycięstwo w tym starciu?

VOD Domowa Wypożyczalnie Filmowa zaprasza także na podróż w czasie do trzynastowiecznej Anglii. Akcja filmu "Żelazny rycerz" rozgrywa się w 1215 roku, gdy zbuntowani baronowie wymuszają na królu Janie I podpisanie Magna Carta, czyli Wielkiej Karty Swobód. Król nie zamierza jednak respektować zawartych w niej ustaleń i tym sposobem rozpoczyna się kolejna wojna z baronami. Jana wspierają oddziały duńskie, a sprzymierzone siły królewsko-duńskie docierają do zamku Rochester, warowni, którą wcześniej. Jan kazał ufortyfikować. Rozpoczyna się długotrwałe oblężenie. Obrońcami dowodzi były uczestnik wypraw krzyżowych, charyzmatyczny templariusz Thomas Marshall (w tej roli James Purefoy, znany z "Resident Evil").

Z innej perspektywy

"Wojna żeńsko-męska" to nieprzyzwoicie śmieszna komedia, w której "Lejdis" spotykają się z "Testosteronem". Reżyserii podjął się Łukasz Palkowski, autor kultowego "Rezerwatu" i "39 i pół". Główna bohaterka Barbara (Sonia Bohosiewicz) - czterdziestoletnia dziennikarka stojąca na zakręcie życia, rozwiedziona, wyczerpana uczuciowo, z dorastającą córką i w dodatku bezrobotna - decyduje się na podjęcie pracy w "Wyuzdanym Magazynie Dla Pań". Już jej pierwszy felieton sprawia, że trzeba podwoić nakład, a wkrótce zaczyna robić karierę także w telewizji. Teraz bierze sprawy w swoje ręce w najbardziej dosłownym sensie. Z dnia na dzień Basia na własnej skórze przekonuje się, że sukces ma swoją cenę i aby wygrać - trzeba walczyć. Dodatkowym atutem produkcji jest doskonała obsada: m.in. Grażyna Szapołowska, Tomasz Kot, Tomasz Karolak, Maja Bohosiewicz oraz Krzysztof Ibisz.

"Jeż Jerzy" to spektakularna adaptacja kultowego komiksu, pierwsza rodzima pełnometrażowa komercyjna animacja dla dorosłych oraz kapitalny popis wyobraźni i talentu jego twórców. Produkcja jest satyrą na nasze narodowe przywary, ukazującą w krzywym zwierciadle otaczającą nas rzeczywistość. Akcja filmu dzieje się w Warszawie, którą zamieszkuje tytułowy bohater. Jurek jest osobnikiem raczej wyluzowanym. Spędza czas na piciu piwa, jeżdżeniu na deskorolce i podrywaniu dziewczyn. Życie Jeża Jerzego zmienia się po spotkaniu szalonego Profesora, który tworzy klona Jurka, a ten wywraca życie głównego bohatera do góry nogami i robi zamieszanie w stolicy... Do filmu swoich głosów użyczyli: Borys Szyc, Maria Peszek, Maciej Maleńczuk, Sokół, Misiek Koterski i wielu innych celebrytów.

Trudne pytania na ekranie

"Między światami" to ambitne kino egzystencjalnych pytań z wybitną rolą hollwodzkiej gwiazdy Nicole Kidman. Film opowiada o losie kobiety, która po dramatycznych przeżyciach próbuje odnaleźć siebie na krawędzi dwóch światów. Niezrozumiana przez twardo stąpającego po ziemi męża (Aaron Eckhart), odnajduje lepsze chwile w przyjaźni z tajemniczym młodzieńcem, który kiedyś przyczynił się do śmierci jej dziecka. Reżyser John Cameron Mitchell znalazł sposób, by o trudnych relacjach głównych bohaterów opowiedzieć nie tylko słowami. Po co Bogu niewinna ofiara dziecka? Jaki sens kryje się w cierpieniu? Czy można zastąpić życie kochanej osoby kimś innym? Dlaczego wiara nie koi bólu? - takie pytania rodzą się w głowie w trakcie oglądania filmu, ale nie jest to jednak obraz stricte moralizatorski.

"Małe dzieci - mały problem. Duże dzieci - problem staje się większy". Jaki on będzie w przypadku bohatera "Somewhere. Między miejscami" Sofii Copolla (reżyserka kultowego "Między słowami")? Johnny Marco (Stephen Dorff), to hollywoodzki celebryta nieszczędzący sobie przyjemności w żadnej dziedzinie życia. Ten samotny facet, którego zaczyna męczyć wieczna impreza, nie widzi jednak dla siebie żadnej alternatywy. Jedyną kobietą, która kocha go bezwarunkowo jest jedenastoletnia córka, Cleo. Gdy Johnny nagle musi przejąć nad nią opiekę, zaczyna zauważać jak wiele stracił, będąc często z dala od niej. W jakich kolorach dziecko zaznaczy swoją obecność w jego barwnym życiu? Czy zmieni jego stosunek do świata? Czy pozwoli mu odnaleźć jego prawdziwe "ja"?

Musical z gwiazdami pop

Ile sił i wytrwałości trzeba mieć, aby pokonać drogę zza baru na scenę najbardziej spektakularnego teatru Los Angeles The Burlesque Lounge? Ali (Christina Aguilera), dziewczyna z małego miasteczka przekonała się o tym na własnej skórze. Obdarzona wspaniałym głosem i piękną aparycją, podąża za swoimi marzeniami do miasta aniołów; miasta, które nie śpi. W podupadającym teatrze podejmuje się pracy kelnerki. Przyjaźń, wysiłek, ciężka praca, a czasami intryga pozwolą na ziszczenie jej pragnień. Spektakularny głos Ali przywraca dawną świetność teatru i na nowo jego rewie stają się najbardziej pożądanymi występami. "Burleska" z nie gasnącą gwiazdą sceny muzycznej - Cher - oraz równie popularną artystką młodszego pokolenia - Christiną Aguilera - zachwyci wszystkie pokolenia widzów.

We wrześniu w ofercie VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej można także powrócić do hitów ubiegłego miesiąca, m.in. "Jestem numerem 4", "Green Hormet", "Turysta", "Spis drani", czy "Ostatni egzorcyzm". 

Z bieżącą ofertą filmową VOD - Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu można zapoznać się na trzy sposoby: w elektronicznym przewodniku po programach na VOD 51 - VOD 65 oraz VOD 49 (po naciśnięciu na pilocie "i" lub EPG/Guide/G), w Centrum Obsługi Klienta pod nr tel. 0801 08 08 08, 222 127 222, 699 00 22 22* oraz na stronie www.cyfrowypolsat.pl.

Każdy film można zamówić przez SMS, telefonicznie lub za pośrednictwem http://www.cyfrowypolsat.pl/.

* Opłata zgodna z planem taryfowym operatora.

 

prstats.po?p=220610

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014