Wawrzyk-Povetkin w PPV Cyfrowego Polsatu

Data: 
10 maj 2013

teaser_22.jpg

Od dziś można zamawiać dostęp do walki bokserskiej o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBA pomiędzy mistrzem Polski Andrzejem Wawrzykiem a mistrzem świata w tej kategorii Rosjaninem Alexandrem Povetkinem, która odbędzie się już 17 maja podczas gali boksu zawodowego The One will Stand w Crocus City Hall w Moskwie. Na żywo galę będzie można obejrzeć - również w jakości HD - w systemie PPV Cyfrowego Polsatu w cenie 40 zł.

Walka na gali w Moskwie to wielka szansa na tytuł dla naszego rodaka, który jak dotychczas nie dał się pokonać - wygrał 27 walk w swojej karierze, z czego 13 przez nokaut. Starcie będzie emocjonujące, ponieważ rywalem 26-letniego polskiego pięściarza będzie 33-letni Povetkin, utytułowany zawodnik, najpopularniejszy rosyjski pięściarz, mistrz świata WBA wagi ciężkiej i mistrz olimpijski z Aten. Stoczył on w swojej karierze 25 zwycięskich walk, a 17 z nich zakończył przed czasem.

Dostęp do gali, w ramach której odbędzie się konfrontacja Wawrzyk-Povetkin oraz główna walka wieczoru o mistrzostwo świata kategorii junior ciężkiej pomiędzy Denisem Lebedevem i Guillermo Jonesem, mogą zamówić w usłudze PPV wszyscy abonenci i użytkownicy dekoderów Cyfrowego Polsatu. Jednorazowa opłata za dostęp do wydarzenia wynosi 40 zł.

Przekaz z gali w Moskwie będzie nadawany w dwóch formatach – tradycyjnym (SD) na kanale 58. oraz w wysokiej rozdzielczości (HD) – na pozycji 117. na liście kanałów platformy. Wydarzenie dla widzów Cyfrowego Polsatu rozpocznie się o godz. 16.30 polskiego czasu studiem prowadzonym przez Mateusza Borka, dziennikarza stacji Polsat Sport, a o 17.00 odbędzie się pierwsza walka. Pojedynek Polaka planowany jest na 19.45. W programie imprezy w Moskwie, oprócz głównych walk, przewidziane są także m.in. walka Dmitry’a Chudinova ze zwycięzcą czwartej edycji bokserskiego reality show "The Contender" Grady'm Brewerem oraz starcie znanego polskim kibicom Eduarda Trojanowskiego z ambitnym Ivanem Hernandezem. Trzy główne pojedynki gali zapowie najsłynniejszy bokserski anonser Michael Buffer. Całość będą komentowali Andrzej Kostyra i Andrzej Gmitruk.

Zamówienia można składać już od 10 maja za pomocą jednego z trzech najbardziej dogodnych kanałów komunikacji:

  • Przez SMS o treści: nr karty dekodera.WALKA, wysyłany na nr 7043,
  • W internetowym Centrum Obsługi Klienta na www.cyfrowypolsat.pl,
  • W telefonicznym Centrum Obsługi Klienta (dedykowane numery telefonu: dla użytkowników tel. stacjonarnego - 801 00 50 50, 222 127 255 oraz komórkowego - 699 44 50 50).

Zamówienia przyjmowane będą aż do momentu rozpoczęcia walki głównej, ale ze względów technicznych platforma nie gwarantuje dostępu do wydarzenia dla zamówień złożonych po godzinie 16.30 w dniu odbywania się gali.

Klienci mogą skorzystać z dogodnych form płatności:

  • Opłaty doliczonej do najbliższego rachunku za usługi Cyfrowego Polsatu (to opcja dla wszystkich abonentów nie posiadających zaległości w opłatach za regularne usługi),
  • Przedpłaty realizowanej z wolnych środków zgromadzonych na koncie abonenckim,
  • E-płatności.

 

 

Sylwetki pięściarzy (walka Wawrzyk-Povetkin)

Andrzej Wawrzyk

Urodzony: 26 września 1987 roku w Krakowie

Wzrost: 195 cm, zasięg ramion: 194 cm

Jako amator w 2006 roku zdobył mistrzostwo Europy juniorów w kategorii super ciężkiej. W tym samym roku zadebiutował jako profi, punktując na gali w Austrii Ervina Slonkę.

Na zawodowych ringach stoczył do tej pory 27 walk, wszystkie wygrał, a 13 z nich zakończył na swoją korzyść przed czasem. Pokonywał takich pięściarzy jak Oleksiej Mazikin, Denis Bachtow i Devin Vargas. Był młodzieżowym mistrzem świata WBC wagi ciężkiej. Trenuje w grupie Ulrich KnockOut Promotions pod okiem Fiodora Łapina. Aktualnie posiada prawa pretendenta do tytułu mistrza świata    w dwóch prestiżowych federacjach bokserskich - WBA i WBC.

Alexandr Povetkin

Urodzony: 2 września 1979 roku w Kursku (Rosja)

Wzrost: 188 cm, zasięg ramion: 191 cm

Mistrz olimpijski z Aten w kategorii super ciężkiej, jako amator przegrał tylko siedem pojedynków.

Jako amator zdobywał także tytuły mistrza świata w 2003 roku i dwukrotnie mistrzostwo Europy w 2002 i 2004 roku.

Zadebiutował zawodowo w czerwcu 2005 roku w niemieckiej grupie Sauerland Event. Pierwsze zawodowe występy toczył na terenie Niemiec, dopiero w dziesiątym pojedynku wystąpił na gali organizowanej w Rosji. Regularny tytuł WBA wagi ciężkiej wywalczył w sierpniu 2011 roku, pokonując  na punkty byłego mistrza świata Rusłana Czagajewa. Do tej pory bronił go udanie trzykrotnie. Aktualnie trenuje go rodak - były niekwestionowany mistrz świata wagi junior półśredniej Kostia Cziu. Wcześniej współpracował także ze słynnym amerykańskim szkoleniowcem Teddym Atlasem.

W przeszłości dwukrotnie rezygnował z walk z Władymirem Kliczko - raz wykluczyła go kontuzja, kilkanaście miesięcy później zdecydował, że jeszcze nie jest gotowy na starcie, pomimo uzyskania pozycji oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata. Jako zawodowiec stoczył 25 pojedynków, wszystkie wygrał, a 17 walk zakończył przed czasem. Pokonywał m.in. Chrisa Byrda, Hasima Rahmana czy Marco Hucka. W przypadku wygranej z Wawrzykiem na początku września zmierzy się w Rosji z Władymirem Kliczko.

prstats.po?p=241303

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 24.09.2014