Stowarzyszenie Program Czysta Polska i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nawiązały współpracę

Data: 
24 maj 2022

Stowarzyszenie Program Czysta Polska i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej będą współpracowały na rzecz promocji ekologii i bezpieczeństwa pożarowego.

Dzięki Porozumieniu obydwie organizacje będą mogły wspólnie działać na rzecz m.in. ochrony środowiska, w tym powietrza, lasów czy gleby.

Wspólnie będą prowadzone akcje informacyjne i edukacyjne w tematyce ekologicznej, przybliżające lokalnym społecznościom w całym kraju korzyści z ekologicznego trybu życia i tego, jaki może mieć to wpływ na nasze środowisko i jakość powietrza.

Wśród planowanych działań są również te dotyczące wspierania procesu promocji poprawy efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych, takich jak np. termomodernizacja budynków, poprawa warunków wentylacji, instalacja fotowoltaiki czy wymiana pieców – tzw. kopciuchów.

Ważną częścią porozumienia jest współpraca dotycząca wzmocnienia bezpieczeństwa pożarowego kraju, w szczególności w celu przeciwdziałaniu nielegalnemu spalaniu odpadów czy wypalaniu traw, które często przekształca się w pożary niszczące ogromne obszary lasów, pól czy łąk. Zbliża się okres, gdy rośnie zagrożenie pożarowe i liczba pożarów, więc edukacja w tym zakresie w tym czasie jest szczególnie istotna.

Ostatnia aktualizacja 25.05.2022