Rusza projekt „Czyste, Zielone Miasta” Stowarzyszenia Program Czysta Polska

Data: 
21 kwi 2022

Stowarzyszenie Program Czysta Polska startuje z projektem „Czyste, Zielone Miasta”, aby w myśl hasła „Bądź w porządku dla planety” propagować ekologiczne postawy i aktywizować mieszkańców w zakresie zmiany otoczenia na czyste i zielone. Akcja odbędzie się w 45 miastach w całej Polsce.

czyste_zielone_miasta.jpg

Na początek, już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia – Rybnik – gdzie na inaugurację projektu zostanie odsłonięty specjalny mural pochłaniający smog. Relacje z wydarzenia będzie można śledzić w Internecie, mediach społecznościowych oraz w programie „Czysta Polska” w Polsat News.

W każdym mieście, które odwiedzi Stowarzyszenie, zaplanowano sprzątanie wraz z lokalną społecznością wybranego przez samorząd terenu oraz sadzenie krzewów i drzew przekazanych przez Lasy Państwowe. Ponadto na miejscu czeka szereg innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie. Informacje o każdym wydarzeniu będą dostępne na stronie: www.programczystapolska.pl.

Projekt „Czyste, Zielone Miasta” startuje w Rybniku w sobotę, 23 kwietnia, gdzie zostanie odsłonięty specjalny mural pochłaniający smog. W kolejnych tygodniach akcja zawita m.in. do Otwocka i Poznania.

Relacje z wydarzenia dostępne będą na stronie internetowej programczystapolska.pl, w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska), a także w programie „Czysta Polska” emitowanym w sobotę o g. 16.30 w Polsat News.

Stowarzyszenie Program Czysta Polska zostało powołane przez Zygmunta Solorza oraz firmy i osoby z nim współpracujące. Misją Stowarzyszenia jest inicjowanie zmian, edukowanie społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów i akcji związanych z ekologią, ochroną środowiska i poprawą jakości życia. Grupa Polsat Plus udostępnia swoje media do nagłaśniania i promowania najważniejszych akcji i tematów związanych z ekologią. Kanały telewizyjne Grupy stanowią forum do dyskusji oraz miejsce spotkań autorytetów i ekspertów z zakresu medycyny, ochrony środowiska, energii i innych dziedzin związanych z szeroko pojętą ekologią.

Stowarzyszenie Program Czysta Polska, to już ponad 300 000 członków, a liczba ta nieustannie rośnie. Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich!

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 21.04.2022